Domáce Politika Top

Kaliňák nahneval Radičovú, reaguje na jeho obvinenia o Kočnerovi: Tak čo je potom toto?

BRATISLAVA – Včerajšie vyjadrenie Roberta Kaliňáka (Smer-SD), podľa ktorého kauza okolo Mariána Kočnera pochádza z čias vlády Ivety Radičovej, má dohru. Ozvala sa samotná expremiérka, ktorá sa po odchode z vrcholovej politiky k takýmto veciam nevyjadruje často. Tentoraz ale urobila výnimku.

Kaliňák uviedol, že Marián Kočner je chráneny akurát tak opozíciou. „Všetky tieto aktivity boli vykonané za vlády Ivety Radičovej. S pánom Sulíkom sa aktívne stretávali a debatovali o tom, kto má byť hlavou trestného konania na Slovensku,“ vyjadril sa minister vnútra.

Odpoveď Radičovej

„Opäť “Radičovej vláda, ktorá nekonala”. Tak za čo je stíhaný vtedajší minister vnútra spolu s Grendelom? Za to, že sa nekonalo? Naopak, za zverejnenie zistení finančnej polície, ktorá konala v kauze z roku 2010,” upresňuje Radičová a dodáva: „A postupoval by  rovnako aj pri kauzách z 20. a 23. apríla 2012, lenže 4.4.2012 už nebol ministrom.”

Radičová tak naráža na obvinenia, ktorým čelí Daniel Lipšic a Gábor Grendel. Týkať sa majú práve Kočnera. V apríli 2012 mal Lipšic novinárom sprístupniť informácie o bankových operáciach kontroverzného podnikateľa Mariána Kočnera, ktoré sa týkali neobvyklých finančných transakcií.

Polícia sa vtedy vyjadrila o dvoch podozrivých operáciách, pričom medzi nimi mal byť aj prevod peňazí z maltskej banky na účet Kočnera v Privatbanke. Na samotný prevod upozornila aj finančná polícia na Malte. Samotná banka ju podľa polície mala nahlásiť ako neobvyklú, no neurobila tak.

Zdroj: ph, Foto: SITA/Marko Erd