Spoločnosť Zahraničné

Južná Kórea hlási v súvislosti s koronavírusom už 8799 nakazených a 102 mŕtvych

Ilustračná foto: SITA / AP

SOUL – Ďalších 147 prípadov nakazenia novým koronavírusom zaznamenali v piatok v Južnej Kórei, čím doterajší počet nakazených v tejto krajine stúpol na 8799. Potvrdených bolo aj ďalších osem, teda celkove už 102 úmrtí v dôsledku tejto infekcie.

 

Tlačová agentúra Jonhap o tom informovala v sobotu s odvolaním sa na údaje vládneho orgánu pre kontrolu a prevenciu chorôb.

Okrem prípadov nakazenia a úmrtí vzrástol v Južnej Kórei aj počet prípadov úplného vyliečenia, a to o 379 na celkove 2612.

Piatkový prírastok nakazených bol druhý najvyšší v tomto týždni po 152 nových prípadoch zo stredy. Tempo narastania sa však od minulého týždňa zreteľne spomaľuje.

Prvé úmrtie na respiračné ochorenie spôsobované novým koronavírusom hlásili z Južnej Kórey pred mesiacom. Väčšinu z doterajších 102 obetí tvoria starší pacienti trpiaci aj inými ochoreniami.

Juhokórejskí zdravotníci medzitým dokončili rozsiahle testovanie 210.000 nasledovníkov náboženského hnutia Ježišova cirkev Sinčchondži, ktoré je spájané s rýchlym rozšírením nákazy. Stále však očakávajú, že sa môžu objaviť nové zhluky prípadov.