Spoločnosť Zahraničné

Južná Kórea hlási desiate úmrtie na koronavírus a už takmer tisíc prípadov nákazy

Na leteckej snímke sú hlavné cestné komunikácie v juhokórejskom meste Tegu v pondelok 24. februára 2020. Zdroj: TASR / AP

SOUL – Južná Kórea oznámila v utorok popoludní miestneho času 84 ďalších nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, čím sa ich počet v krajine zvýšil na 977. Úrady tiež potvrdili úmrtie ďalšieho pacienta, v krajine tak vírusu podľahlo dosiaľ desať ľudí. Informovali o tom agentúry AP a Jonhap.

 

Kórejské centrum pre kontrolu a prevenciou chorôb (KCDC) uviedlo, že zomrel 58-ročný muž spájaný s rozšírením nákazy v nemocnici v meste Čchongdo a okolí. V tejto nemocnici podľa KCDC zomrelo sedem z desiatich nakazených pacientov.

Juhokórejské úrady už predtým v utorok oznámili 60 nových prípadov nákazy koronavírusom.

Nárastom počtu nakazených sa Južná Kórea stala druhou najviac zasiahnutou krajinou po Číne. Väčšina nakazených v krajine sa spája s novým náboženským hnutím Ježišova cirkev Sinčchondži v južnom meste Tägu, ktoré často označujú za sektu.

Takmer všetky veľké provincie a mestá v krajine už hlásili nejaké prípady nákazy.

Koronavírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie pomenované COVID-19, sa v Číne od začiatku jeho šírenia v decembri nakazilo vyše 77.600 ľudí a 2663 mu podľahlo.