Spoločnosť Zahraničné

Johnsona prepustili z JIS-ky na bežné oddelenie. Údajne má dobrú náladu

Zdroj: TASR / AP

LONDÝN – Britského premiéra Borisa Johnsona presunuli vo štvrtok večer z jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS) na normálne nemocničné oddelenie. Podľa slov svojho hovorcu má Johnson “veľmi dobrú náladu”, informovala spravodajská stanica BBC.

 

“Premiéra dnes večer presunuli z jednotky intenzívnej starostlivosti späť na bežné oddelenie, kde bude počas prvotnej fázy zotavovania sa starostlivo monitorovaný,” uviedol hovorca. “Má veľmi dobrú náladu,” dodal.

Johnsonovi diagnostikovali ochorenie COVID-19 26. marca. Niekoľko hodín po premiérovi ohlásil pozitívny výsledok testu na koronavírus aj britský minister zdravotníctva Matt Hancock.

Premiéra v nedeľu večer previezli do londýnskej Nemocnice sv. Tomáša po tom, ako sa jeho stav nezlepšoval. V pondelok ho presunuli na jednotku intenzívnej starostlivosti s vysokou teplotou a silným kašľom. V ďalších dňoch dostal kyslíkovú podporu, ale nebol napojený na pľúcnu ventiláciu a jeho stav sa následne zlepšil.

Johnson je zatiaľ najprominentnejším svetovým lídrom, ktorý sa infikoval novým koronavírusom a v dôsledku toho sa uňho vyvinula aj choroba COVID-19, ktorú tento vírus spôsobuje.