Domáce Politika Top

Jedinou istou zmenou vo vedení Smeru má byť odstúpenie Maďariča

BRATISLAVA – Stranu Smer-SD čaká v sobotu celoslovenský snem. Jedinou istou zmenou zatiaľ je odstúpenie ministra kultúry Mareka Maďariča z postu podpredsedu strany z vlastnej vôle.

Maďarič sa viac o túto stranícku funkciu nemieni uchádzať. Či ho niekto nahradí nie je podľa informácií agentúry SITA v súčasnosti zrejmé. Na najvyššej úrovni by abdikácia Maďariča mala byť jedinou zmenou. V najbližších dňoch by sa nemala udiať ani žiadna zmena vo vláde. Vo štvrtok však bude ešte zasadať predsedníctvo Smeru-SD, na ktorom sa budú zaoberať súčasnou situáciou a prípravou snemu.

Zmeny krajských predsedov?

Zmeny by mali byť na úrovni krajských predsedov. Kompetenciu vymeniť krajských šéfov má práve predsedníctvo. V Smere sa hovorí, že by ako trnavská krajská predsedníčka mala skončiť Renáta Zmajkovičová. Kandidáti na jej miesto sú dvaja – poslanci NR SR Peter Náhlik a Augustín Hambálek.

Zmena na poste krajského šéfa má byť aj v Prešove. Tam má vymeniť Stanislava Kubánka neúspešný kandidát na predsedu samosprávneho kraja Peter Chudík. V strane sa hovorí aj o výmene banskobystrickej krajskej predsedníčky Jany Laššákovej.

Foto: SITA