Domáce Spoločnosť Šport

Je to oficiálne. Šatan kandiduje za prezidenta zväzu

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Miroslav Šatan sa uchádza o post prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Svoju kandidatúru oznámil na stredajšej tlačovej konferencii v Bratislave.

 

“Nechcem ísť do toho sám, ale spoločne s tímom ľudí, z ktorých už viacerí pracujú na zväze a zaoberajú sa problémami slovenského hokeja. Verím, že ho posunú smerom k lepšej budúcnosti,” vyhlásil doterajší generálny manažér slovenských reprezentácií a následne predstavil svoje vízie.

“Radi by sme pokračovali v budovaní akadémií a vytvorení atraktívneho prostredia pre rodičov a hráčov, aby z nich po prechode celým hokejovým systémom vyrástli kvalitní ľudia. Ak aj nebudú raz hrať profesionálny hokej, tak aby sa mohli plnohodnotne zapojiť do spoločnosti a efektívne fungovať v iných oblastiach. Ak budem vo voľbách úspešný, tak chcem počas prvých mesiacov navštíviť všetky kluby na Slovensku a spolu s nimi vytvoriť víziu, ako by mal najbližších desať rokov vyzerať hokej na Slovensku. Rozhodnúť o tom musia samotné kluby, lebo oni vytvárajú slovenský hokej,” uviedol Šatan. Už pred voľbami by rád vytvoril pracovné skupiny, zástupcov klubov pozve na tri či štyri stretnutia, kde by im predostrel svoje plány.

Miroslav Šatan ohlásil kandidatúru na prezidenta SZĽH, predstavil aj svoje vízie. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

Neľahké rozhodnutie

Hokejová verejnosť sa dozvie meno nového šéfa zväzu 26. júna na volebnom kongrese SZĽH. Súčasný prezident Martin Kohút sa totiž rozhodol v ďalšom volebnom období nekandidovať. Uchádzači o uvoľnený post sa nemohli sami navrhovať ako kandidáti, nominovať ich musel jeden z klubov, ktorý spadá pod SZĽH. Kluby mohli podať oficiálne prihlášky do utorňajšej polnoci.

Mená všetkých kandidátov nie sú ešte oficiálne známe, prihlášky ešte musí schváliť volebná komisia, ktorá bude zasadať vo štvrtok. Šatana si za svojho nástupcu želal aj odchádzajúci šéf Kohút. Šatan si po oznámení Kohúta zobral niekoľko dní na rozmyslenie, nakoniec sa rozhodol na funkciu kandidovať. “Určite to nebolo ľahké rozhodnutie. Viaceré kluby ma vyzvali, aby som do toho šiel. Pokúsim sa získať aj dôveru ostatných klubov,” povedal.

Craig Ramsay súčasťou vízie

Bývalý dlhoročný reprezentačný kapitán a držiteľ všetkých štyroch slovenských medailí z MS sa rozhodol kandidovať na post šéfa zväzu aj preto, lebo z neho môže viac ovplyvniť hokejové dianie na Slovensku, než v pozícii generálneho manažéra: “Za uplynulé dva roky som videl, že veci sa hýbu správnym smerom. Určite sa zlepšilo celkové fungovanie zväzu, jeho finančný stav, kluby dostávajú viac peňazí ako v minulosti. Doniesli sme zahraničných odborníkov, ktorí posunuli slovenský hokej dopredu. Na Slovensku je veľa ľudí, ktorí sú zapálení pre hokej, len potrebujú kvalitné prostredie a informácie, s ktorými môžu pracovať.”

Podľa čoskoro bývalého generálneho manažéra sa fungovanie zväzu za dva roky zlepšilo. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

Jednou z priorít Šatana v prípade úspechu vo voľbách by bolo udržať doterajšieho šéftrénera reprezentačného A-tímu Craiga Ramsayho pri národnom tíme. “Craig je určite súčasťou vízie. V prípade úspešného výsledku ho určite oslovíme na ďalšiu spoluprácu,” potvrdil Šatan. “Za desať rokov by som rád videl plne funkčné hokejové akadémie. Bol by som rád, ak by každý kraj mal svoju akadémiu. Myslím si, že to je reálny cieľ, ak všetky zložky budú spolupracovať,” dodal. Slovenský hokej mal v samostatnej ére sedem šéfov: Jána Mitošinku, Viktora Špakovského, Dušana Pašeka, Jána Stanovského, Juraja Širokého, Igora Nemečka a aktuálne Martina Kohúta.

Ďalší kandidáti

Okrem Miroslava Šatana ohlásil kandidatúru aj bývalý útočník a kapitán československého tímu, ktorý vyhral majstrovstvá sveta v roku 1985 Dárius Rusnák. O súboji Rusnáka so Šatanom sme informovali už včera. Glob.sk o tom informoval ako prvý koncom mája. Okrem toho má podľa informácií Glob.sk kandidovať do výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja Žigmund Pálffy.

Galéria
Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan vyzval prezidenta HC ’05 Banská Bystrica Juraja Kovala, aby klub vrátil majstrovský titul. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
V prípade zvolenia chce vytvoriť atraktívne prostredia pre rodičov a hráčovZdroj: Glob.sk / Peter Korček
Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Určite to nebolo ľahké rozhodnutie, tvrdil Šatan na brífingu. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Prezident hokejového zväzu Miroslav Šatan vyzval prezidenta HC ’05 Banská Bystrica Juraja Kovala, aby klub vrátil majstrovský titul. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Prezident SZĽH Miroslav Šatan nesúhlasí s vyjadreniami šéfa PRO-hokeja Rictada Lintnera. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Šatan je ďalším oficiálnym kandidátom na post prezidenta SZĽH. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
O kandidatúre Dáriusa Rusnáka písal Glob.sk koncom mája. Zdroj TASR / Andrej Galica
Žigmund Pálffy a Miroslav Šatan. Zdroj TASR / Pavel Neubauer
navigate_before
navigate_next