Domáce Kauzy Top

Je rozhodnuté. Osud obvinených z vraždy Kuciaka má v rukách aj Harabin

O sťažnosti obvinených z vraždy Kuciaka bude rozhodovať aj Štefan Harabin. Zdroj: TASR / Michal Svítok

BRATISLAVA – O budúcnosti obvinených z vraždy Jána Kuciaka bude rozhodovať aj Štefan Harabin. Potvrdil to Najvyšší súd. Traja obvinení Tomáš Szabó, Alena Zsuzsová a Miroslav Marček podali sťažnosť voči vzatiu do väzby ešte v nedeľu po rozhodnutí Špecializovaného trestného súdu.

 

Všetci traja sú obvinení z úkladnej vraždy novinára a jeho snúbenice. Szabó mal v osudný deň strieľať, Marček robil šoféra a vraždu zabezpečila aj vyplatila Zsuzsová. “O  sťažnostiach rozhodne NS SR, ako súd sťažnostný, na neverejnom zasadnutí do piatich pracovných dní od predloženia sťažností na rozhodnutie. Termín zasadnutia zatiaľ nie je určený,” uviedla hovorkyňa Najvyššieho súdu Alexandra Važanová. Zároveň potvrdila, že v senáte, ktorému bola vec pridelená bude sedieť aj sudca Štefan Harabin. Ďalšími členmi senátu, ktorý bude rozhodovať sú Pavol Farkaš a Patrik Príbelský.

Páchateľov poslal do vyšetrovacej väzby Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici v nedeľu podvečer. Kam obvinených umiestili, však ostáva utajené. Orgány činné v trestnom konení túto informáciu utajili. Sťažnosť podali iba traja zo štyroch obvinených. Zoltán Andruskó ju nepodal. Ako jediný sa rozhodol spolupracovať s políciou. V prípade vystupuje ako sprostredkovateľ.