Košice Regióny

Jarné počasie vylákalo na košické cesty najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / KR PZ v Žiline

KOŠICE – S ťažkými zraneniami skončila 75-ročná chodkyňa, do ktorej vrazil iba dvanásťročný cyklista. Nehoda sa stala cez víkend na parkovisku v obci Rudňany v okrese Spišská Nová Ves. V Košiciach zase v nedeľu popoludní zrazil 23-ročný vodič maloletú korčuliarku. Školáčka so slúchadlami v ušiach prechádzala cez priechod pre chodcov. Utrpela ľahké poranenia. Okolnosti nehôd polícia vyšetruje. Ľahké zranenia majú aj účastníci nehody vo Vyšnom Medzeve.

 

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, 38-ročný vodič nákladného auta odbočoval vo chvíli, keď ho predbiehal motocyklista a zrazili sa. Motocykel v čase nehody nemal pridelené evidenčné čísla a motorkár mal zakázané jazdiť. V prípade polícia začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví.

Opitú vodičku, ktorá mala zakázané jazdiť až od októbra, chytili policajti v Moldave nad Bodvou. Pri dychovej skúške jej namerali skoro tri promile. Obvinili ju z marenia výkonu úradného rozhodnutia a z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Cudzí vodičák zase predložil policajtom 54-ročný vodič Mercedesu Vito. Vodičský preukaz navyše ani nevlastní. Hliadka ho kontrolovala na rýchlostnej ceste R2 v Košiciach.

Ako uviedla Ivanová, policajtom tvrdil, že občiansky preukaz zabudol doma a dal im iba vodičský. Pri lustrácii však vyšlo najavo, že doklad patrí jeho kamarátovi. Okrem toho, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia, vozidlo šoféroval v čase zákazu, ktorý mal až do roku 2023. Obvinili ho z marenia výkonu úradného rozhodnutia.