Prievidza Regióny Trenčín

Jánošík bude novým náčelníkom mestskej polície v Handlovej. Zvolilo ho zastupiteľstvo

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Michal Svítok

HANDLOVÁ – Handlová má od júna nového náčelníka mestskej polície (MsP). Marcela Jánošíka do funkcie na návrh primátorky Silvie Grúberovej vymenovali tamojší mestskí poslanci na svojom rokovaní koncom mája.

 

Výberové konanie na nového náčelníka MsP sa uskutočnilo 21. mája, zúčastnili sa na ňom dvaja uchádzači. O víťazovi rozhodla päťčlenná komisia, a to na základe bodového hodnotenia. Pred svojím vymenovaním do funkcie bol Jánošík poverený vedením MsP v Handlovej štyri mesiace. “MsP sa počas tohto obdobia prioritne zamerala na odstránenie nedostatkov, ktoré vyplynuli z kontroly hlavnej kontrolórky a poslancov mesta,” spomenul.

Ešte pred vymenovaním nového náčelníka schválilo mestské zastupiteľstvo i nový organizačný poriadok MsP. “Organizačný poriadok bol zrušený prijatím nového všeobecne záväzného nariadenia o zriadení MsP Handlová z roku 2013, preto bolo potrebné vypracovať nový organizačný poriadok. Ten nebol vypracovaný od roku 2013,” ozrejmil Jánošík.

Materiál je podľa neho základným dokumentom, ktorý upravuje zákon o obecnej polícii, stanovuje hlavné úlohy a organizačnú štruktúru MsP. Okrem toho vedenie MsP vypracovalo i pracovný, výstrojný a rádiotelefónny poriadok. Bývalého náčelníka MsP odvolali z funkcie koncom januára, a to pre údajné neplnenie si povinností. Ten tvrdenia vedenia mesta odmietol.