Domáce Politika Top

Jankovská: Rezort spravodlivosti si vyžiada súdny spis v kauze Technopol

BRATISLAVA – Ministerstvo spravodlivosti SR si vyžiada súdny spis v prípade rozhodnutia o prevzatí majetku spoločnosti Technopol Servis v približnej hodnote 20 miliónov eur, o ktorom v auguste minulého roka rozhodla sudkyňa Okresného súdu Bratislava I Miriam Repáková.

Tá vlani v auguste vyniesla takzvaný kontumačný rozsudok pre zmeškanie, hoci to podľa zákona urobiť nesmela. Potvrdila tak ovládnutie firmy ľuďmi, ktorí sú blízki Mariánovi Kočnerovi. Postup Repákovej už vyšetruje aj polícia. Informáciu priniesli webové portály denníka Sme a týždenníka Trend. Štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská po dnešnom zasadnutí vlády uviedla, že nemôže konkrétny prípad komentovať, pretože nevidela spisový materiál, zároveň však potvrdila, že si ho rezort vyžiada.

“V danom prípade bude Ministerstvo spravodlivosti SR postupovať štandardným spôsobom, tak ako aj v iných prípadoch. Vyžiada si príslušný odbor spis na kontrolu a pokiaľ zistíme pochybenie, tak samozrejme budeme postupovať v zmysle zákona. V prípade podozrenia o disciplinárnom previnení podá pán minister spravodlivosti, predpokladám, návrh na disciplinárne konanie voči menovanej sudkyni. Teraz je naozaj predčasné o tom hovoriť, pretože sme nevideli spis,” povedala Jankovská.