Domáce Kauzy Politika

Jankovská je opäť na scéne. Objavila sa v ďalších správach z Threemy

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Už bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská sa do pozornosti verejnosti dostala po tom, čo sa jej meno objavilo v správach z mobilu Mariana Kočnera. Neskôr jej dokonca polícia zhabala mobil. Dnes sa jej meno objavuje opäť. 

 

Prostredníctvom aplikácie Threema si Kočner údajne písal s Alenou Zsuzsovou, ktorá je spolu s ním obvinená z objednávky vraždy novinára Kuciaka. V konverzácii nazýval Jankovskú “opičkou” a chcel ju za ministerku spravodlivosti.

Jankovská sa nakoniec miesta štátnej tajomníčky na ministerstve spravodlivosti vzdala a o dva mesiace by sa mala vrátiť do sudcovského talára. Tvrdí však, že neodišla kvôli kontaktom s Kočnerom, ale kvôli tlaku médií na jej rodinu.

Dnes Denník N informoval, že sa v Kočnerovej Threeme jej meno objavilo znova. Tentokrát si mal písať s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom. „Som zvedavý, či prejde tento týždeň Monika do súdnej rady,“ mal písať Kočner Bödörovi ešte 16. októbra 2017. Jankovská neprešla, proti jej zvoleniu sa postavila vtedajšia ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská. Tá dnes tvrdí, že za Jankovskú orodoval osobne šéf strany Smer-SD Robert Fico približne rok.

Mesiac po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky snoval Kočner s Bödörom ďalšie plány. „Ak padne Most, treba urobiť Harabina alebo Cupera ministrom spravodlivosti. Asi lepšie Cuper a riadila by to Monika. A dovládneme a splníme akčný plán,“ písal Kočner.

Po vymenovaní novej vlády Petra Pellegriniho mal Kočner chcieť, aby Bödör “vybavil” u “Bélu” ďalšie kompetencie pre “Moniku”. Bugár odmieta, že by niekedy niečo pre Bödöra vybavoval.