Zahraničné

Izrael letecky útočil na severozápade Sýrie, reakcia protivzdušnej obrany

Ilustračné foto - Zdroj: pixabay.com

DAMASK – Sýrsky systém protivzdušnej obrany zachytil v utorok na severozápade krajiny strely vypálené izraelskými stíhačkami z Libanonu. S odvolaním sa na sýrske štátne médiá o tom informovali agentúry DPA a AP. Podľa sýrskej štátnej agentúry SANA systém protivzdušnej obrany reagoval na “viacero rakiet, ktoré vypálil nepriateľský Izrael na mesto Wádí al-Ujún” nachádzajúce sa v provincii Hamá.

Stíhačky leteli vo veľkej nadmorskej výške ponad Libanon, odkiaľ na Sýriu vypálili niekoľko striel, dodala SANA. Agentúra AP vo svojej správe píše o piatich zostrelených raketách. Útok sa uskutočnil v utorok okolo súmraku. Podľa zdrojov z prostredia povstalcov bol cieľom izraelského náletu sklad zbraní sýrskej armády a jej spojencov z Iránu.

Izraelský vzdušný útok v oblasti pod kontrolou sýrskej vlády v strednej časti provincie Hamá potvrdila aj mimovládna organizácia Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR). Organizácia zaznamenala v danej oblasti niekoľko výbuchov. Izraelské stíhačky údajne zasiahli vojenské zariadenia patriace Iránu, kľúčovému spojencovi sýrskej vlády.