Domáce Spoločnosť

Inšpekcia v Centre polygrafických služieb pokračuje. Kontroluje verejné obstarávania

Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Inšpekcia v prípade obchodov v Centre polygrafických služieb (CPS) naďalej pokračuje. Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra (MV) SR kontroluje verejné obstarávania vykonané do roku 2018.

“Bola vykonaná kontrola v oblasti pracovno-právnych vzťahov. V súčasnom období prebieha kontrola verejných obstarávaní vykonaných do roku 2018. Po jej ukončení a doručení protokolu o výsledku kontroly budú na základe zistení prijaté opatrenia,” uviedol pre TASR tlačový odbor ministerstva.

Inšpekcia rezortu vnútra preveruje CPS v súvislosti s podozrivými obchodmi, na ktoré upozornila Nadácia Zastavme korupciu. Vedúci výroby mal podľa nadácie dohadovať zákazky pre súkromnú spoločnosť P.M.P. Tlačiareň, spol. s r. o. Nadácia to tvrdí na základe kópie jeho emailovej komunikácie, ktorú má k dispozícii. Inšpekcia má preveriť možnosť manipulácie verejnej súťaže.

Ministerstvo po oznámení informácií nadáciou zastavil obstarávania v centre. Od novembra minulého roka má CPS zároveň novú riaditeľku, ktorá uspela vo vyhlásenom výberovom konaní.