Domáce Spoločnosť

Inšpekcia ministerstva vnútra prešetruje úniky informácií. Zisťuje, či je za tým polícia

Vražda novinára otriasla Slovenskom. Zdroj: TASR / Michal Svítok

BRATISLAVA – Inšpekcia ministerstva vnútra vyšetruje únik informácii z objasňovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ako aj vypočúvania nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. Informoval o tom v pondelok vo svojom stanovisku tlačový odbor ministerstva. Inšpekcia zisťuje, či informácie mohli uniknúť z prostredia Policajného zboru (PZ) SR.

 

“Inšpekcia Ministerstva vnútra (MV) SR vedie v súvislosti s oboma vecami trestné stíhanie vo veci trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Zároveň zisťuje aj to, či informácie mohli eventuálne uniknúť z prostredia PZ alebo nie. Dosiaľ nebolo vnesené obvinenie žiadnej osobe. Príslušníci inšpekcie vykonávajú všetky úkony potrebné pre ďalšie rozhodnutia vo veci,” informoval rezort.

V piatok (14.12.) polícia informovala, že medializované informácie o vypočúvaní Bödöra sa nezakladajú “úplne na pravde”. Policajný prezident Milan Lučanský avizoval opatrenia na zabránenie úniku informácii. Polícia tak reagovala na informácie Denníka N, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) vypočúvala Norberta Bödöra v súvislosti s vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.