Spoločnosť Zahraničné

Indické úrady odložili plánované otvorenie ikonickej pamiatky Tádž Mahal

Zdroj: TASR / AP

NAÍ DILLÍ – Indické úrady odložili v nedeľu plánované otvorenie ikonickej kultúrnej pamiatky Tádž Mahal pri meste Ágra v štáte Uttarpradéš na severe Indie. Dôvodom je riziko šírenia koronavírusu medzi turistami. Informovali o tom agentúry Reuters a AFP.

 

Miestne úrady nariadili predĺženie zákazu vstupu do pamiatok v meste Ágra a v jeho okolí. Nariadenie vlády nešpecifikovalo, dokedy budú tieto obmedzenia v platnosti.

Zatiaľ nie je známe, či indická vláda pristúpi k rovnakému kroku aj v iných častiach krajiny, ako napríklad v Naí Dillí, kde je v pláne znovuotvorenie Červenej pevnosti zo 17. storočia.

Ágra je jedným z najviac koronavírusovou pandémiou zasiahnutých miest v štáte Uttarpradéš.

Agentúra Reuters uvádza, že indické ministerstvo zdravotníctva zaznamenalo 24.850 nových prípadov choroby COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2. Ide o najvyšší denný nárast od vypuknutia pandémie. Za posledných 24 hodín úrady takisto zaznamenali 613 úmrtí v dôsledku pandémie. Celkovo sa v Indii novým koronavírusom nakazilo 673.165 ľudí.

Mauzóleum Tádž Mahal, ktoré je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, denne navštevovali desiatky tisíc ľudí. V dôsledku koronavírusovej pandémie je od polovice marca zatvorené.