Spoločnosť Zahraničné

India v počte infikovaných novým koronavírusom prekonala aj Španielsko

Zdroj: GettyImages

NAÍ DILLÍ – India zaznamenala v nedeľu 9971 nových prípadov ochorenia COVID-19, čo je najvyšší denný nárast od vypuknutia pandémie. Po sobotňajšom rekorde, keď India v počte prípadov ochorenia COVID-19 predstihla Taliansko, tak v nedeľu predstihla aj Španielsko, ktoré bolo doteraz v poradí piatou krajinou s najvyšším počtom potvrdených prípadov tohto ochorenia na svete, informovala agentúra AP.

India sa pritom už v pondelok pripravuje na opätovné otvorenie svätýň, hotelov, reštaurácií a obchodných centier, ktoré boli počas desiatich týždňov zatvorené. Podľa indického ministerstva zdravotníctva dosiahol celkový počet infekcií 246.628, z toho je 6929 úmrtí. V dôsledku choroby COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2, pribudlo v krajine za posledných 24 hodín najmenej 287 nových úmrtí.

Naí Dillí, Bombaj a Ahmadábád patria medzi najviac pandédmiou zasiahnuté mestá v krajine. Až 73 percent z celkového počtu prípadov sa vyskytuje iba v šiestich z 28 indických štátov. India už čiastočne obnovila vlakové a vnútroštátne lety a umožnila opätovné otvorenie obchodov a výrobných závodov. Vzdelávacie zariadenia sa však otvoria “po konzultáciách” s indickými štátnymi predstaviteľmi.