Spoločnosť Zahraničné

India prekonala hranicu ôsmich miliónov nákazy koronavírusom. Počet obetí je vyše stotisíc

Zdroj: TASR / AP

NAÍ DILLÍ – India vo štvrtok prekonala hranicu ôsmich miliónov prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. Druhá najpostihnutejšia krajina na svete v súvislosti s pandémiou COVID-19 sa pripravuje na novú vlnu ochorení.

 

Informovala o tom tlačová agentúra AFP. Indické úrady aktuálne evidujú 8 040 203 prípadov infekcie a 120 527 súvisiacich úmrtí. V Indii žije 1,3 miliardy ľudí. Spojené štáty majú 9,1 milióna prípadov nákazy a vyše 230-tisíc úmrtí. India má však jednu z najnižších úmrtností na svete v pomere k počtu obyvateľstva, a počet nových infekcií sa počas uplynulých dní spomalil. Úrady sa napriek tomu po sviatku Díválí pripravujú na novú vlnu ochorení. Díválí, jeden z najväčších náboženských sviatkov v krajine, sa bude sláviť 14. novembra, pričom nárast ochorení sa očakáva v zime.

Indická metropola Naí Dillí v stredu zaznamenala 5-tisíc nových prípadov nákazy, čo je najvyšší denný prírastok od vypuknutia epidémie. Úrady varovali, že hlavné mesto môže mať počas novej vlny viac než 10-tisíc prípadov infekcie denne. Finančná metropola Bombaj – najviac postihnuté indické mesto s viac než 250-tisíc prípadmi nákazy a vyše 10- tisíc úmrtiami – momentálne zaznamenáva približne 2-tisíc nových prípadov za deň.