Spoločnosť Zahraničné

Incident v nemeckom Volkmarsene si vyžiadal 52 zranených vrátane 18 detí

Najmenej desať ľudí vrátane detí utrpelo zranenia v pondelok v nemeckom meste Volkmarsen neďaleko Kasselu v spolkovej krajine Hesensko, keď do karnevalového sprievodu vrazil vodič osobného automobilu. Na snímke policajti a záchranári na mieste incidentu 24. februára 2020. Zdroj: TASR / AP

FRANKFURT NAD MOHANOM – Celkovo 52 ľudí vrátane 18 detí zranil v pondelok 29-ročný Nemec, ktorý autom vrazil do ľudí počas karnevalového sprievodu v meste Volkmarsen v spolkovej krajine Hesensko. Informovala o tom v utorok agentúra AFP s odvolaním sa na miestnu políciu. Motív činu zatiaľ nie je známy.

 

Polícia na Twitteri napísala, že v nemocnici momentálne zostáva 35 ľudí, pričom 17 osôb už z nemocnice odišlo.

Podľa očitých svedkov muž autom prerazil zátarasy a plnou rýchlosťou úmyselne vrazil do davu ľudí, pričom prešiel asi 30 metrov, kým sa auto zastavilo.

Úrady po incidente uviedli, že muž zranil 30 ľudí, z ktorých sedem utrpelo vážne zranenia. Zranený bol aj samotný podozrivý.

Polícia podľa svojich prvých vyjadrení predpokladá, že išlo o zámerný čin, ktorý však nemusel mať politický motív. Nemecká generálna prokuratúra vo Frankfurte nad Mohanom v pondelok uviedla, že muž bude čeliť obvineniam z pokusu o zabitie.