Top Župné voľby

Ide o špinavé útoky, otec bol emigrant, reaguje Kusý na obvinenia

BRATISLAVA – Otec bol emigrant, ktorého bývalý režim odsúdil, zhabal mu majetok a ŠtB ho po návrate sledovala. Na informácie, že otec kandidáta na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Rudolfa Kusého bol agent ŠtB, tak dnes Kusý reagoval pred novinármi.

Ako ďalej dodal, kto za týmito obvineniami môže byť, nevie, a označuje to za politický boj. Na otázku, či si nezávislý kandidát na predsedu BSK zisťoval, či jeho otec bol, alebo nebol agentom ŠtB a či si o tom vypýtal dokumenty, odpovedal, že otec o tomto období nerád hovorí a povie iba, že bol emigrant.

Neodradí ho to

Kusého tieto útoky podľa jeho slov neodradia. „Ak si niekto myslí, že toto ma vystraší, či znechutí, je to presne naopak. Tieto špinavé útoky mi dávajú novú energiu a silu ukázať ľuďom, že my nepotrebujeme politické strany na to, aby sme vedeli opraviť cesty, aby sme vedeli zrekonštruovať školy, škôlky, postaviť parky, športové areály,” povedal na tlačovke.

Zároveň dodal, že podľa neho nepotrebujeme tradičných politikov, „aby sme zastavili nenásytných developerov či finančné skupiny”. Deň župných volieb, 4. november 2017, zároveň označil za „Deň nezávislosti”.

Zdroj: SITA, TS, Foto: TS Rudolf Kusý