Ostatné

HUDBA: Čisté Tvary zverejnili videoklip k piesni Oblohy Iných Časov

BRATISLAVA 4. februára (SITA) – Slovenská kapela Čisté Tvary zverejnila videoklip k piesni Oblohy Iných Časov. O réžiu novinky sa postaral Marián Vredík, ktorý s formáciou spolupracoval aj predtým. “Inšpiračných motívov ku klipu Oblohy Iných Časov by sa našlo viac. Od Trnkovej Kybernetickej babičky až po seriál Pa a Pi. Celkovo je ale žáner sci-fi neskutočne podnetný. Je to súčasná podoba mytológie. V minulosti si ľudia vysvetľovali záblesky na nebi ako anjelov, dnes v nich vidia ufo,” povedal na margo novinky jej tvorca.

Pieseň Oblohy Iných Časov je ďalším singlom z albumu Zem nás chce čistých (2015), z ktorého pochádzajú skladby ako Dýchať Síru, Prach Prikryl Nás či Plankton. “Singel Oblohy Iných Časov je jednou z prvých skladieb, ktoré sme napísali na nový album Zem nás chce čistých. Hrali sme ho už na jesennom turné v roku 2013. Iba text som potom mierne pozmenil a trochu sme sa v štúdiu pohrali s aranžmánom piesne, inak skladba ostala takmer rovnaká. Myslím, že dominantným pocitom z nej je stav beztiaže a istého nadhľadu. Nejaký podobný pocit, aký zrejme musí mať astronaut pozerajúci sa na Zem z vesmíru. To bolo aj východiskom pri videoklipe,” uviedol líder skupiny Juraj Péč, ktorý sa spolu s kolegami chystá na jarné turné. Počas koncertnej šnúry plánujú navštíviť mestá, v ktorých nevystúpili v rámci minuloročného jesenného turné.

Čisté Tvary sa sformovali v roku 2000 v Martine. Okrem spomínaného Juraja Péča kapelu tvoria aj Oskar Rózsa, Matej Pliešovský a Ondrej Gregor. Hráva s nimi aj Adam Mičinec. Debutovali eponymným albumom v roku 2003. Po ňom nasledovali štúdiovky Meskalin (2005), Rita von Anarchia (2008) a spomínaný počin Zem nás chce čistých. Kapelu niekoľkokrát nominovali na Radio_Head Awards, no ani raz sa im nomináciu nepodarilo premeniť na cenu. Medzi najznámejšie skladby skupiny patria piesne ako Meskalin, Lámem svoj hnev alebo Rituál.

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

čítať viac: http://www.sita.sk/1604020125