Domov » Kategórie » Domáce » Hrnko nevylúčil, že SNS bude žiadať odchod ministerky Žitňanskej

Hrnko nevylúčil, že SNS bude žiadať odchod ministerky Žitňanskej

BRATISLAVA – Podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) a poslanec Národnej rady SR (NR SR) Anton Hrnko nevylúčil možnosť, že národniari by pri koaličných rokovaniach mohli požadovať odstúpenie ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd). K takémuto záveru prišiel po stretnutiach s viacerými predstaviteľmi SNS, v rámci okresných štruktúr. „Takáto požiadavka bude nastolená na pondelkovom predsedníctve strany, ktoré bude rozhodovať o tom, či to bude aj oficiálne stanovisko SNS pri koaličných rokovaniach,“ potvrdil poslanec NR SR Hrnko.

Agentúra SITA oslovila aj podpredsedu strany SNS a poslanca NR SR Jaroslava Pašku, ktorý nechcel situáciu o požiadavkách príliš komentovať, tiež však túto možnosť celkom nevylúčil. „Nerád by som komentoval tieto informácie, je možné že pán Hrnko sa stretol aj s takýmito názormi počas stretnutí s okresnými štruktúrami strany. Je potrebné počkať na predsedníctvo, po ktorom bude jasné oficiálne stanovisko strany,“ skonštatoval Paška. Zatiaľ bola známa iba požiadavka koaličného Mostu-Híd, ktorý žiadal odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD).

SITA

SITA

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.
SITA
Autor: SITA
Tagy