Banská Bystrica Regióny

Horský priechod Donovaly je uzavretý pre vozidlá nad 10 metrov, ostatné cesty sú zjazdné

Zdroj: TASR / Dušan Hein

BANSKÁ BYSTRICA – Cesty v Banskobystrickom kraji sú zjazdné, okrem horského priechodu Donovaly, ktorý je uzavretý pre vozidlá nad 10 metrov dĺžky.

 

Na horskom priechode sneží a vozovka je namrznutá, ale podľa predpokladu pracovníka dispečingu Banskobystrickej regionálnej správy ciest by sa situácia mohla do 10:00 upokojiť a cestu by mohli sprejazdniť pre všetku dopravu. Ostatné horské priechody v kraji sú podľa stránky Slovenskej správy ciest zjazdné bez obmedzení, ale sú nutné zimné pneumatiky.

Meteorológovia vydali pre celý Banskobystrický kraj varovanie pred ojedinelou tvorbou poľadovice, ktorá sa môže tvoriť do 12:00. Pre okresy Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Žarnovica a Žiar nad Hronom vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) aj varovanie prvého stupňa pred tvorbou snehových jazykov a závejov, ktoré je platné do 10:00. V okresoch Banská Bystrica a Brezno je tiež očakávaný vo vysokých polohách vietor s priemernou rýchlosťou 70 až 85 kilometrov za hodinu, v nárazoch 110 až 135 kilometrov za hodinu.