Poprad Regióny

Horskí záchranári odhalili totožnosť muža, ktorý neprežil pád z Lomnického štítu

Zdroj: FB / HZS

POPRAD – V sobotu popoludní nahlásili očití svedkovia na linku Horskej záchrannej služby (HZS) pád lyžiara, ktorý sa pokúsil zlyžovať Lomnický štít smerom na juh. Keďže pri sebe nemal žiadne doklady, záchranári HZS až v pondelok odhalili jeho totožnosť. Je ním päťdesiatšesťročný Čech Tomáš Tvarožek, ktorý v minulosti pracoval vo vedeniach nemocníc v Kežmarku aj v Poprade. O objasnení totožnosti lyžiara ako prvá informovala televízia Markíza.

 

Podľa informácií od HZS chcel muž zlyžovať Lomnický štít, ale pravdepodobne sa zľakol strmej steny, nepripevnil si lyže, ale snažil sa s nimi zostúpiť nižšie. Mohol sa šmyknúť a padať až dole. Po krkolomnom páde nemal šancu na prežitie. Ako padal, strácal všetky veci, vrátane batoha.

„Záchranári HZS po príchode na miesto zistili, že lyžiar utrpel pri 700 metrovom páde zranenia nezlúčiteľné so životom,“ uvádza sa na stránke HZS.

Podľa vyjadrení horských záchranárov ľudia stále podceňujú horské podmienky a aj keď si myslia, že hory poznajú, stále môžu urobiť zlé rozhodnutie.