Domáce Šport Top

Hokejový Slovan Bratislava utlmil svoju činnosť. Rozpustil celý klub

Hokejisti HC Slovan Bratislava utlmili pre pandémiu koronavírusu svoju činnosť. Zdroj TASR / Pavel Neubauer

BRATISLAVA (Redakcia/TASR) – Už nielen zrušená olympiáda, majstrovstvá sveta či Európy, kvalifikácie, ligové súťaže, už aj jednotlivé tímy začínajú likvidovať ekonomické problémy spôsobené pandémiou koronavírusom.

Na Slovensku ako prvý skolaboval futbalový klub MŠK Žilina a likvidačné tsunami má lavínový efekt. Ďalším v poradí je hokejový klub HC Slovan Bratislava, ktorý sa na základe rozhodnutia akcionárov spoločnosti, v dôsledku situácie spôsobenej pandémiou koronavírusu a následným predčasným ukončením tipsportligovej sezóny, rozhodol utlmiť svoju činnosť. Súčasné zmluvy s hráčmi A mužstva, ako aj s členmi realizačného tímu, nebudú predĺžené, informoval klub na svojej oficiálnej stránke.

“Vzhľadom na to, že vývoj situácie je vážny a čas návratu k bežnému fungovaniu športových súťaží je momentálne veľmi neistý, je klub HC Slovan Bratislava nútený prijať opatrenia na zabezpečenie svojej budúcej existencie. Súčasné zmluvy s hráčmi A mužstva, ako aj s členmi realizačného tímu nebudú predĺžené. Pracovný pomer skončí aj väčšine zamestnancov klubu. Zároveň budú k 31. marcu 2020 ukončené všetky dodávateľské a marketingovo-obchodné zmluvy, ktoré vzhľadom na pandémiu koronavírusu nie je možné ďalej vzájomne plniť, resp. ich plnením by klubu vznikali výdavky,” uviedol klub na webe hcslovan.sk.

Hokejisti HC Slovan Bratislava utlmili pre pandémiu koronavírusu svoju činnosť. Zdroj TASR / Pavel Neubauer

“Akcionári HC Slovan Bratislava museli prikročiť k týmto opatreniam v záujme záchrany existencie samotného klubu. Predčasné ukončenie sezóny má na klub, podobne ako na veľkú väčšinu športových klubov na Slovensku a vo svete, devastačné dôsledky. Odhad finančných strát vyplývajúcich z neodohraného play off, do ktorého sa Slovan prebojoval po štyroch rokoch z druhého miesta a mal reálnu šancu na odohranie vysokého počtu domácich zápasov pred zaplnenou desaťtisícovou arénou, sa pohybuje na úrovni 1,1 milióna eur,” doplnil informácie HC Slovan.

Ide najmä o ušlé príjmy zo vstupného, prenájmu VIP lóží, ako aj nenaplnených marketingových a sponzorských zmlúv. HC Slovan Bratislava bol jedným z mála športových klubov na Slovensku, ktorý dôsledne dodržiaval zákon o športe a v uplynulých dvoch, resp. troch sezónach boli hráči A mužstva zamestnancami klubu. “Klub chce všetky svoje pracovno-právne vzťahy voči hráčom i zamestnancom vysporiadať v plnom rozsahu. HC Slovan Bratislava má naďalej záujem o spoluprácu s väčšinou úspešného kádra z tejto sezóny. Klub by rád ponúkol hráčom spoluprácu, akonáhle bude jednoznačne jasné, v akom časovom horizonte bude možné obnoviť hokejovú činnosť pred štartom ďalšej sezóny Tipsport Ligy,” uvádza sa ďalej v komuniké klubu.

Koniec aj pre Bakoša

Okrem toho však hokejový klub ukončil aj spoluprácu s generálnym manažérom Jurajom Bakošom. Podľa slov klubu sa tak stalo po vzájomnej dohode. “Opatrenia zasiahli podstatnú časť zamestnancov klubu. Po osobnom stretnutí prezidenta klubu s pánom Bakošom sa Slovan nateraz dohodol s generálnym manažérom na ukončení zmluvy,” uviedol marketingový riaditeľ klubu Milan Vajda. Bakoš bol vo funkcii od 1. júla 2019, predtým zastával trinásť rokov (2004-2017) rovnakú funkciu v HC Košice.

Mohlo by vás zaujímať