Domáce Politika Top

Hlinu nahnevala provokácia Kotlebu: FOTO z kostola, pán Boh s nami

BRATISLAVA – Poriadne ho nahnevali! Šéf kresťanských demokratov Alojz Hlina chŕli na kotlebovcov oheň a síru. Dôvodom je konanie šéfa ĽSNS Mariana Kotlebu, ktorý je odfotený počas návštevy vranovského kostola.

Hlina v tom, že Kotleba v utorok v kostole vo Vranove zasvätil seba, svoju stranu aj Slovensko Panne Márii, vidí iba pokus o prekrytie kauzy čudnej obchodnej súťaže v Banskobystrickom samosprávnom kraji. „Hrubo zmanipulovanú obchodnú súťaž sa pokúšajú prekryť zneužitím kresťanstva,” vyjadril sa na Facebooku.

Status Alojza Hlinu

Slová o fašistických pohrobkoch

Líder KDH dodáva, že kotlebovci takto zneužívajú mariánsku úctu Slovákov, aby prekryli svoje problémy. „Zasvätiť sa môžete len Pánu Bohu a môže to niekto, kto je pokrstený, birmovaný a za asistencie cirkvi,” uvádza v príspevku.

Na konci statusu ale Hlina pritvrdil. „Žiadam M. Kotlebu, aby prestal zneužívať kresťanstvo. Slovensko nepotrebuje, aby ho zasväcovali ľudia, ktorí vystúpili z cirkvi. Ľudia, ktorí rozbíjaú cirkev pomocou falošného biskupa. Ľudia, ktorí zneuźívajú sväté omše na mávanie so svojimi vlajkami. Ja si vyprosím, aby moju krajinu zasväcovali fašistickí pohrobkovia.”

Zdroj: ph, Foto: SITA/Marko Erd, FB / Alojz Hlina, Mirko Kašubjak