Bratislava Regióny

Hlavné mesto opraví zdevastovanú cestu z Krasňan do lesoparku. Do lesoparku k horárni nad Krasňanmi by mala chodiť v budúcnosti aj MHD

Zdroj: TASR / František Iván

BRATISLAVA – Hlavné mesto plánuje rekonštruovať zdevastovanú cestu, ktorá vedie z bratislavskej mestskej časti Rača-Krasňany do lesoparku k horárni. Dlho neudržiavaná časť ulice Pekná cesta s mnohými výtlkmi je veľmi často využívaná Bratislavčanmi, ktorí smerujú do bratislavských lesov za oddychom. Rekonštrukčné práce začnú v pondelok 30. septembra a ukončenie pokladania asfaltu predpokladajú v utorok. Informovala o tom Rača na svojej internetovej stránke.

Zdevastovaná časť cesty smerom k horárni je jedným z najčastejších podnetov od obyvateľov a návštevníkov Rače a Nového Mesta. Cesta je v správe Hlavného mesta Bratislava, patrí do katastrálneho územia Nového Mesta a zároveň sprístupňuje nehnuteľnosti obyvateľom Rače. Oprava spočíva v odfrézovaní a položení obrusnej vrstvy vozovky na približne 1548 m štvorcových cesty a spevňovaní krajnice po oboch stranách.

Úplná uzávera daného úseku cesty má trvať len v pondelok a obyvatelia v núdzových prípadoch môžu dočasne využiť obchádzkové trasy – „poľné cesty“. „Preto prosíme občanov, aby rešpektovali prenosné dopravné značenie, na túto uzáveru sa vopred pripravili a danej lokalite sa vyhli,“ informoval starosta Rače Michal Drotován.

Po dokončení rekonštrukcie pripravujú pre návštevníkov aj novinku. „Našou snahou je spolu s Mestskými Lesmi postupne dotiahnuť k horárni na Peknej ceste aj autobus Metskej hromadnej dopravy, aby sa dalo poľahky dostať od zastávky električky až úplne hore bez áut, čím chceme aj takto prispieť k väčšej ochrane životného prostredia. Dlhé roky som žiadala o opravu tohto zničeného úseku vozovky a som rada, že sa konečne našli potrebné financie na odstránenie havarijneho stavu,“ povedala vicestarostka Rače Lenka Antalová Plavuchová