Košice Regióny

Hasiči v Košickom kraji mali v noci 20 výjazdov, pomáhali aj pri evakuácii

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

KOŠICE – Spolu 20 výjazdov v súvislosti s povodňami evidujú hasiči za uplynulú noc v Košickom kraji. V stredu ráno v Kostoľanoch nad Hornádom v okrese Košice-okolie pomáhali aj s evakuáciou obyvateľov. Pre TASR to povedal operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a Záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach.

 

Väčšinu výjazdov tvorilo odčerpávanie vody, a to prevažne v Košiciach a okolí či na Spiši. Niektoré zásahy realizovali aj dobrovoľní hasiči. „Päť výjazdov bolo priamo v Jasove, ďalšie v Spišských Tomášovciach, v Jaklovciach, Betlanovciach, Krompachoch či Veľkom Folkmare,“ spresnil.

V Kostoľanoch nad Hornádom pomáhali hasiči s evakuáciou. „Ľudia nemohli zostať v chate a nevedeli sa dostať preč – prístupová cesta bola zaliata približne jedným metrom vody,“ dodal.

Ako pre TASR spresnil starosta obce Anton Medvec, išlo o chatovú oblasť v južnej časti katastra. V dedine podľa neho zatiaľ nie je vážna situácia. “Môže sa to zmeniť, ak vodohospodári zvýšia odtok z Ružínskej priehrady. Ak by sa zopakoval scenár z roku 2010, mohlo by to zasiahnuť tri bytovky a zopár rodinných domov,“ dodal.