Bratislava Domáce Regióny Spoločnosť

Hasiči likvidujú požiar v byte na Bartókovej ulici v Bratislave. Hlásia zranených

Zdroj: TASR / Michal Svítok

BRATISLAVA – Na Bartókovej ulici v bratislavskom Starom Meste zasahujú hasiči. V jednom z bytov na 1. poschodí vypukol požiar.

Obyvateľov bytového domu hasiči v týchto chvíľach evakuujú. TASR o tom informovali z Operačného strediska hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave. “Na mieste je 25 príslušníkov HaZZ so šiestimi kusmi techniky,“ spresnili hasiči. O prípadnej ujme na zdraví zatiaľ nemajú informácie.

Podľa slov hasičov, ktorí o požiari informujú aj na sociálnej sieti, v súčasnosti vykonávajú prieskum v jednotlivých bytoch bytovky. A to z dôvodu, či sa v zadymených priestoroch nenachádzajú ďalšie osoby. “Následkom požiaru utrpelo doposiaľ zranenia 5 osôb (boli intoxikované splodinami horenia) a momentálne sa nachádzajú v opatere Záchrannej zdravotnej služby,” vysvetlili hasiči. Naďalej pracujú na lokalizácii požiaru. Krátko pred 14. hodinou sa im požiar napokon podarilo lokalizovať. “Na miesto udalosti smeruje expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z PTEÚ MV SR v Bratislave,” dodali.

Vo veci sa už vyjadrila aj starostka Starého Mesta, pod ktorú ulica, na ktorej došlo k požiaru, spadá. Ako Zuzana Aufrichtová uviedla na sociálnej sieti, tým, ktorí prišli o strechu nad hlavou, podá pomocnú ruku. “Hovorila som s riaditeľkou ZŠ Hlboká, ktorá je pripravená poskytnúť priestory školy pre ľudí, ktorí sa kvôli následkom požiaru ocitnú bez strechy nad hlavou,” vysvetlila. Ako dodala, poškodeným je miestny úrad pripravený pomôcť aj v ďalších veciach, ktoré sú v jeho kompetencii.