Domáce Kauzy Politika Spoločnosť

Haščák z Penty odmieta spojitosť s vraždou Kuciaka, pravosť sms od Kočnera nepotvrdil

SMS komunikáciu s Mariánom Kočnerom šéf Penty Jaroslav Haščák nepotvrdil. Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA- Jaroslav Haščák mal od Mariána Kočnera dostať SMS, v ktorej ho Kočner mal informovať, že plánuje niekoho odstránenie. Šéf jednej z najsilnejších finančných skupín na Slovensku mal podľa informácií TV Markíza túto SMS dostať len pár dní pred vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Informácia by mala byť podľa medializovaných informácií aj v uznesení o vznesení obvinenia v prípade vraždy.

Na základe medializovaných informácií sa Jaroslav Haščák, ktorý dlhodobo verejne nekomunikuje, rozhodol zaujať stanovisko.

“Nikdy som s Mariánom Kočnerom nekomunikoval, a to ani len v náznakoch, na tému fyzickej likvidácie ktorejkoľvek osoby. Nemal som žiadnu vedomosť o tom, že by Marián Kočner pripravoval úkladnú vraždu a nikdy som ho z takýchto aktivít nepodozrieval. Zásadne odmietam spájanie mojej osoby s týmito skutočnosťami a ohradzujem sa voči dezinformáciám, ktoré sa v tomto kontexte objavujú.”

Podnikateľ, ktorý je jedným z troch najbohatších Slovákov, pokračuje ďalej: “Autenticitu SMS správ z januára 2018, ktoré citujú médiá, neviem potvrdiť. Vo svojich záznamoch som žiadnu takúto komunikáciu nenašiel.”

Jaroslav Haščák známy aj z  kauzy Gorila dodáva: “S Mariánom Kočnerom som mal sporadický vzťah, stretávali sme sa nepravidelne, niekoľkokrát do roka. Nikdy sme spolu nepodnikali. Vnímal som ho ako osobu, ktorá sa snaží získavať výhody a pozície z toho, že využíva informácie a svoju sieť kontaktov. Bol známy aj tým, že často rôznym ľuďom na trhu posielal správy. Bol to spôsob, ktorým sa snažil udržiavať kontakt, ich obsah ale často býval bezvýznamný. Preto som  takúto komunikáciu mal tendenciu ukončiť tým, že si to povieme, až keď sa najbližšie stretneme. Takto vnímam aj ten obsah, ktorý v týchto dňoch citujú médiá.”