Domáce Parlamentné voľby Politika Top Voľby

Harabin a Hlina si nič nedarovali. V horúcej debate padali urážky aj konšpirácie

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Dnes to bolo napínavé. V relácii TA3 V politike si sily meral Štefan Harabin ako líder strany Vlasť a Alojz Hlina, predseda KDH. Témou boli kresťanské strany, no na reč prišli aj Harabinove rozsudky či Hlinova spolupráca s PS/SPOLU. 

 

 “Aký ste vy kresťan? Nevinného kňaza ste na základe výpovede slabomyseľnej ženy poslali v 86-tom do väzenia,” povedal Harabinovi Hlina. Ten ho nazýva ancikristom.

Obaja muži si v debate skutočne nič nedarovali. Hlina vylúčil spoluprácu s Harabinovou Vlasťou. “Nikdy,” povedal. Sudca Najvyššieho súdu v priamom prenose povedal, že Hlina sa “spojil s pedofilmi a kanibalmi.” Šéf kresťanských demokratov zase tvrdil, že existujú ľudia, ktorí prostredníctvom Harabinovej reklamy dokážu vložiť do vášho počítača vírus. Ten údajne stiahne do prístroja porno, aby tým zničil ľuďom rodiny. Toto tvrdenie bližšie nevysvetlil a ani nepovedať, odkiaľ takéto informácie má.

S kým chce spolupracovať Harabin?

Moderátorka sa pýtala Harabina aj na to, s kým si vie predstaviť spoluprácu, pokiaľ by sa dostal do NR SR. “Mám jasné výhrady voči Kotlebovi, ktorý neuznáva výsledky 2. svetovej vojny a neuznáva holokaust,” hovoril sudca. “Mám výhrady, ale v zásade nemôžem odmietnuť nikoho,” dodal na TA3.

Zároveň sa moderátorka zaujímala aj o to, či sa Harabin vyzlečie z talára. ten tak neplánuje urobiť, podľa neho sú európske zákony ale aj Ústava SR na jeho strane. Harabin nie je členom strany Vlasť, je len jej lídrom. Svoju ambíciu kandidovať oznámil 1. októbra. Odvtedy nič bližšie neprezradil, na webe ani na sociálnej sieti nie zatiaľ nič bližšie o programe ani o iných kandidátoch Vlasti.

Článok budeme aktualizovať.