Handlová Regióny Trenčín

Handlová myslí na prírodu. Počas zimnej údržby využije v centre ekologickejší posyp

Zdroj: TASR / Branislav Račko

HANDLOVÁ – Mesto Handlová využije pri zabezpečovaní zimnej údržby na priestranstvách v centrálnej zóne ekologickejší posyp. Opatrením sleduje i ochranu životného prostredia, informovala hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

 “V tomto roku, tak ako po minulé, budeme vo veľkej väčšine používať štrk s veľkosťou od nula do štyroch a od štyroch do ôsmich milimetrov, ako i posypovú soľ. Ekologickejší posyp – zeolit, budeme testovať v centrálnej mestskej zóne na Námestí baníkov,” uviedla Paulínyová. Ide podľa nej o oveľa drahší materiál v nákupe, ale nie je potrebné investovať do jeho odpratávania a hlavne dbá na ochranu životného prostredia.

Zimnú údržbu v baníckom meste budú zabezpečovať zamestnanci mestskej spoločnosti HATER-HANDLOVÁ, ako i externí pracovníci s 13 kusmi techniky. “V tomto roku spoločnosť z vlastných zdrojov zakúpila komunálny malotraktor Ferrari Raptor 40 DT. Aj v súvislosti s ‘chodníkovým’ zákonom mesto potrebovalo techniku s takými parametrami, aby bolo schopné v maximálne možnej miere zabezpečiť túto službu. Malotraktor budeme využívať výlučne na údržbu mestských chodníkov, hlavne v priestoroch, kam sa s ostatnou technikou nevieme nijakým spôsobom dostať,” ozrejmila hovorkyňa mesta.

Na túto zimnú sezónu na údržbu vyčlenila samospráva v budúcoročnom rozpočte, ktorí budú schvaľovať mestskí poslanci v polovici decembra, 100.000 eur. V minulej sezóne vyšla mesto zimná údržba na 112.000 eur.