Spoločnosť Top Zahraničné

Gott trpí akútnou leukémiou. Zveril sa svojim fanúšikom

Zdroj: TASR - Branislav Raeko

PRAHA (redakcia) – Český spevák Karel Gott trpí akútnou leukémiou a podstupuje ambulantnú liečbu. Oznámil to vo štvrtok na svojom facebookovom profile, uviedla televízia ČT24.

 

Spevák, ktorý v júli oslávil 80. narodeniny, má zdravotné problémy už dlhší čas a pred štyrmi rokmi prekonal nádorové ochorenie lymfatických uzlín.

Gott vo svojom statuse vysvetlil, že zhruba pred poldruha rokom sa uňho objavila porucha krvotvorby v podobe myelodysplastického syndrómu. Uviedol, že napriek niekoľkým druhom liečby toto ochorenie v uplynulých mesiacoch prešlo do akútnej leukémie.

Spevák spresnil, že podstupuje ambulantnú liečbu a dochádza do nemocnice na kontroly, keďže lekári sledujú jeho celkový zdravotný stav.

Vo svojom vyhlásení zverejnenom na oficiálnom facebookovom profile Gott zároveň žiada bulvárne médiá, aby rešpektovali jeho právo na súkromie. Ako konštatovala ČT24, práve bulvár v uplynulých mesiacoch veľmi pozorne monitoroval Gottove vystúpenia a upozorňoval aj na odvolávanie jeho koncertov.

Karel Gott sa na rakovinu liečil aj v minulosti. Na jeseň roku 2015 u neho lekári odhalili rakovinu lymfatických uzlín. Okamžite nastúpil na liečbu. Absolvoval niekoľko chemoterapií a v už 18. marca 2016 svojim fanúšikom oznámil radostnú správu, že zákernú chorobu porazil. 

Odvtedy však musel obľúbený spevák bojovať aj s ďalšími zdravotnými problémami. Vo februári minulého roka musel byť hospitalizovaný kvôli silnej chrípke. Tento rok v júli zas zrušil predstavenie na festivale Benátska v Liberci, pretože utrpel silný zálal pľúc. Mal to byť jeho posledný tohtoročný koncert.

Galéria
Na konzervatóriu študoval operný spev. Popri tom pracoval ako elektromontér. Zdroj: karelgott.com
Zlatého slávika získal dokopy presne 42-krát. Zdroj: TASR / Bohdan Kopčák
Karel Gott sa narodil 14. júla 1939 v Protektoráte Čechy a Morava. Na snímke s babičkou. Zdroj: karelgott.com
V 13-tich rokoch sa pokúsil neúspešne emigrovať. Zdroj: karelgott.com
Najčastejšie Gott spieval s Helenou Vondráčkovou. Zdroj: TASR / Pavel Neubauer
Gott má okrem dcér s Ivanou aj ďalšiedve dcéry – Dominiku a Luciu. a snímke Dominika Gottová. Zdroj: TASR / Miroslava Cibulková
Gott je okrem speváckej kariéry aj umelecký maliar. Zdroj: TASR / Miroslava Cibulková
Gott naspieval úspešný duet ZVonky štěstí s Darinou Rolinsovou. Zdroj: TASR
Gottovci sa brali v čase, keď už mali prvú dcéru. Zdroj: TASR
Ivana a Karel Gottovci mali svadbu v Las Vegas. Zdroj: TASR
Pohreb mu zorganizovala manželka Ivana spolu s Úradom vlády. Zdroj: TASR / Bohdan Kopčák
Gott chodil denne na konzervatórium, štúdium dokončil ako externista. Zdroj: karelgott.com
Na snímke predseda vlády Klement Gottwald (vpravo) skládá sľub do rúk prezidenta Edvarda Beneša, 27. februára 1948 na Pražžskom hrade. Zdroj: TASR – reprofoto
Komunistickým prevratom vo februári 1948 bol zlikvidovaný demokratický systém v ČSR a nastúpil totalitný režim. KSČ rozpútala kampaň proti tzv. ” reakčným rozvratníkom ” a usporiadala akcie, ktorými zastraššovala verejnosť. K nelegálnym krokom patrilo i zakladanie milícií. Na snímke predseda vlády Klement Gottwald na slávnostnej prehliadke útvarov Ľudových milícií a jednotiek Zboru národnej bezpečnosti 28. februára 1948 na Staromestskom námestí v Prahe. Zdroj: Reprofoto TASR
navigate_before
navigate_next