Domáce Kauzy Politika Top

Glváč vysvetľoval správy so Zsuzsovou. Komunikovať s ňou mali jeho asistenti

Martin Glváč si mal so Alenou Zsuzsovou vymieňať správy ale aj fotografie. - FOTO: SITA / Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA – Martin Glváč má čo vysvetľovať. Po tom, čo na verejnosť prenikla jeho komunikácia s obvinenou z vraždy novinára Kuciaka a jeho priateľky, sa na niekoľko dní odmlčal. V rozhovore pre Topky.sk sa snažil vysvetliť svoje kroky. 

 

Alena Zsuzsová komunikovala s viacerými vplyvnými ľuďmi. Malo sa tak diať na pokyn Mariana Kočnera, ktorému výmenou za luxusný život robila službičky.

Tie spočívali v kontakte s vplyvnými ľuďmi, s ktorými pod prezývkou komunikovala a zbierala na nich kompromitujúce materiály. Medzi nich patria bývalý námestník generálneho prokurátora René Vanek, bratislavský župan Juraj Droba či poslanec parlamentu a šéf Sme rodina Boris Kollár. V minulosti unikla aj komunikácia medzi ňou a Danielom Lipšicom. Ten komunikáciu poprel, hovoril o hackerskom útoku na svoj facebook.

Glváč si mal so Zsuzsovou vymieňať fotky, správy, hovorilo sa tiež o osobných stretnutiach. Obvinená z vraždy ho mala v mobile uloženého ako “maznák.” On jej zas písal, že si zaslúži “hýčkanie a opateru”.

Alena Zsuzsová mala pod falošným profilom zbierať kompromitujúce materiály na vplyvných mužov. Zdroj: Archív

Podpredseda parlamentu Martin Glváč tvrdí, že jeho komunikácia so Zsuzsovou bola v čisto osobnej rovine. Konzultovať ju mal aj s Vojenským spravodajstvom a Generálnou prokuratúrou. “Tento konkrétny kontakt prebehol ešte v čase môjho pôsobenia na ministerstve obrany. Z môjho tímu ma vtedy upozornili, že ma intenzívne oslovuje ženský profil, bez mena pod nejakým nickom, ktorý sa snažil nadviazať komunikáciu a začala posielať aj svoje fotky,” vysvetľoval v rozhovore. Ako ďalej povedal, na túto komunikáciu upozornil Vojenské spravodajstvo. Tam mu mali povedať, že táto komunikácia je preňho ako pre vtedajšieho ministra obrany neškodná.

Komunikovali asistenti

“Asi si nemyslíte, že ja by som mal čas odpisovať každému, kto mi niečo píše alebo niečo žiada? Zdôrazňujem však, že od začiatku až do konca našej komunikácie nikto z nás nevedel o koho ide,” vysvetľoval v rozhovore Smerák.

Zsuzsová s Glváčom komunikovala cez sociálne siete, vystupovať mala pod prezývkou. Jej skutočné meno vraj nepoznal. “Rozhodne som s ňou nebol na súkromnom stretnutí v kaviarni, na hoteli, v národnej rade, v mojom súkromnom priestore, neexistuje,” povedal v rozhovore.

Ich komunikácia sa vraj nikdy nevymkla z osobnej roviny a prebiehala prostredníctvom “tretích osôb”. Glváč tým myslel svojich asistentov, ktorí mali so Zsuzsovou komunikovať pod jeho menom. Podľa neho ide o bežnú prax.

Vydieraný vraj nikdy nebol. “Aj tá neverifikovaná zverejnená komunikácia je dôkazom toho, že nemala žiadne požiadavky, žiadny prospech, nikto z nás sa ňou nebavil o pracovných záležitostiach, takže som sa nemal čoho obávať. A tá lož, ktorá sa šíri v niektorých médiách o mojom skákaní po plafón pri rokovaní o amnestiách už bola vyvrátená docentom Kresákom,” tvrdí Martin Glváč.