Domáce Šport Top

VIDEO Gipsy King je späť na boxerskom tróne. Tyson Fury v Las Vegas brutálne knokautoval Deontaya Wildera

TYson Fury knokautoval v zápase o titul WBC Deontaya Wildera. Zdroj: mgmlasvegas.com

BRATISLAVA – Brit Tyson Fury sa stal šampiónom ťažkej váhy organizácie WBC. V ostro sledovanom sobotňajšom súboji v americkom Las Vegas jednoznačne zdolal domáceho Deontaya Wildera.

 

V treťom aj piatom kole poslal Fury súpera na zem a napokon 1 minútu a 39 sekúnd pred koncom siedmeho kola po sérii dobre trafených úderov rozhodca Kenny Bayless ukončil zápas tzv. technickým knokautom. Pre Wildera to bola vôbec prvá prehra v profesionálnej kariére. Wilder a Fury sa stretli v ringu už v decembri 2018, no vtedy sa zápas skončil remízou. Tentokrát bol 31-ročný Brit jasne lepší a svojou aktivitou prekvapil dovtedy nezdolaného boxera. Fury tvrdo útočil od úvodného gongu prvého kola a celkovo štyrikrát poslal Američana k zemi, ten bol však počítaný iba vo dvoch prípadoch.

Sebavedomý Brit bol lepší v každom kole, v poslednom siedmom súpera zatlačil k povrazom a napokon bol z jeho rohu hodený uterák do ringu. Wilder v rozhodujúcom okamihu síce nepadol, ale zjavne otrasený už nevládal pokračovať. 34-ročný Wilder bol šampión ťažkej váhy organizácie WBC nepretržite od roku 2015 a jedenásťkrát dokázal svoj titul obhájiť. Po zápase priznal, že tentokrát na Furyho nemal.

“Nebudem hľadať výhovorky. Bol lepší. Prial by som si, aby ma ľudia v mojom ‘rohu’ nechali pokračovať. Urobili však to, čo urobili,” vyjadril sa Američan krátko po svojej prehre. Donedávna mal na konte 42 výhier a nula prehier, pričom svojich súperov až 41-krát “ukončil” ešte pred koncom dvanásteho kola.

Fury uznal aj kvality súpera. “Skutočne ukázal srdce šampióna. Je to bojovník, vráti sa späť a bude opäť šampiónom. Kráľ sa však vrátil na svoj trón. Gypsy King je späť. Všetko ma už odpísali, ale ja som ničiteľ,” povedal britský boxer. Svoju bilanciu upravil na 30 výhier a jednu remízu. V 21 prípadoch o svojom triumfe rozhodol K.O. Jeho víťazstvo sledovalo v MGM Grand Garden Arene v Las Vegas 15 816 divákov.

Oficiálnym majstrom sveta v superťažkej váhe je Fury po druhý raz. V roku 2015 vybojoval opasky WBA (Super), IBF aj WBO víťazstvom nad dlhoročným vládcom Vladimirom Kličkom z Ukrajiny. Teraz pridal titul WBC a po Američanovi Riddickovi Boweovi sa stal len druhým pästiarom v dejinách, ktorý počas kariéry v tejto divízii držal opasky všetkých štyroch najprominentnejších verzií.

Portál ESPN informoval, že súboj stanovil nový rekord superťažkej hmotnostnej kategórie v Nevade. Na vstupnom sa vyzbieralo 16 916 440 amerických dolárov. Fury s Wilderom prekonali v MGM Grand duel medzi Britom Lennoxom Lewisom a Američanom Evanderom Holyfieldom z roku 1999, ktorý v komplexe Thomas & Mack Center v Las Vegas vyniesol 16 860 300 amerických dolárov.

Mohlo by vás zaujímať: