Politika Top Zahraničné

Gigantický škandál starostu: Mal zneužiť zúfalstvo ženy, sex za prácu!

ĽUBĽANA – Má poriadne za ušami. Zoran Jankovič, úspešný biznismen a zároveň starosta Ľubľany, sa informáciám, ktoré sa dostali na verejnosti, určite nepotešil. Spomína sa v ňom totiž aj to, že požadoval sex od ženy výmenou za to, že jej zabezpečí prácu.

Jankovič, ktorý je starostom hlavného mesta Slovinska od roku 2006, je zapletený v daňových únikoch, prepieraní peňazí a výmene sexu za vplyv. Informácie zverejnila investigatívna stránka podcrto.si prostredníctvom detailných policajných správ.

Sex za prácu

Slovinci sú pobúrení predovšetkým z toho, že v roku 2016 mal od mladej ženy požadovať sex za to, že jej zabezpečí prácu v mestom vlastnenej sieti lekární. Žena sa na Jankoviča, ktorý je pritom ženatý a má aj dve deti, obrátila v zúfalej situácii, keď bojovala s úverom na bývanie. Politik a biznismen sa k celej situácii vyjadrovať nechcel, keďže vyšetrovanie stále prebieha.

Ďalší škandál sa spája s mestom vlastnenou firmou Energetika Ljubljana. Suma, ktorú mala spoločnosť Grep vyplatiť za miesto v športovom parku, bola predražená, pričom z 500-tisíc eur malo 100-tisíc putovať jednému synovi Jankoviča a 100-tisíc druhému synovi. Daňový únik sa zas má týkať predaja akcií za osem miliónov eur.

Zdroj: ph, Foto: SITA