Domáce Kauzy Top

Galko: Kaliňákovým testom na detektore lži sa nič nekončí

BRATISLAVA (SITA/redakcia) – Exminister vnútra Robert Kaliňák by mal podľa podpredsedu SaS Ľubomíra Galka test na detektore lži absolvovať u slovenských i nemeckých vyšetrovateľov. Ako povedal dnes na tlačovej besede Galko, Kaliňák by mal odpovedať na viac ako štyri otázky. „Kaliňák bol dnes roztrasený, čítal z papiera, nedovolil novinárom položiť otázku. Nič sa neskončilo. V tejto megakauze sa bude pokračovať ďalej,“ vyhlásil.

Galko tiež upozornil, že viaceré slovenské bezpečnostné orgány pochybili. Podľa neho sa na Slovensku nemôžu prechádzať zahraničné služby a naše o tom nevedieť.

SaS zároveň vyzýva Bélu Bugára, aby svoju stranu Most-Híd vyviedol z katastrofálnej vlády. Podľa Galka by to bol signál pre svedkov i vyšetrovateľov o objektívnosti vyšetrovania únosu vietnamského občana. Galko tvrdí, že mocenský tandem Smer a SNS ťahá SR na východ, aj keď je to vedľajší efekt, nie hlavný cieľ.

Galko zároveň vyhlásil, že pri vražde novinára Jána Kuciaka i pri únose Vietnamca vládnu v štáte pomery ako korupcia, chamtivosť, bezprávie. Podľa Galka lepšou možnosťou by bolo, keby Vietnamec bol unnesený bez vedomia predstaviteľov SR, ktorí boli len zaslepení obchodmi s Vietnamom a prehliadli únos. Horšou možnosťou je však vedomá spolupráca na únose. „Žiaľ z reakcií a neochoty polície a prokuratúry začať vyšetrovanie v SR to vyzerá na najhorší variant,“ dodal Galko.

 

FOTO: SITA/Diana Černáková