Domáce Politika Top

Galko: Extajomníčku Smeru by mala vypočuť prokuratúra

BRATISLAVA – Generálna prokuratúra by mala podľa podpredsedu strany Sloboda a Solidarita Ľubomíra Galka vypočuť bývalú krajskú tajomníčku strany Smer-SD v Nitre Renátu Kolenčíkovú.

Povedal to dnes na brífingu v NR SR po tom, čo Denník N uverejnil rozhovor s ňou, v ktorom opísala situáciu v strane, v ktorej pôsobila 16 rokov. Galko citoval slová Kolenčíkovej z rozhovoru.

Citoval z rozhovoru

„Veľmi som si Roberta Fica vážila, obdivovala som ho, je to politik veľkého rangu. Bol osobný priateľ môjho partnera, chodil aj k nám domov. Veľmi ma sklamal korupciou a klientelizmom. Dozvedela som sa o ďalších veciach a ľuďoch, ktorí riadia Smer-SD,“ citoval Galko s tým, že ju treba vypočuť, kým je ochotná hovoriť.

„Nitrianska krajská tajomníčka Renáta Kolenčíkova sa vyjadrila, že ju Fico sklamal, že sa v Smere dusila a teraz sa cíti slobodná. Toto sú mimoriadne závažné slová bývalej funkcionárky a nemôžu zostať nepovšimnuté. Vyzývam generálnu prokuratúru, špeciálnu prokuratúru, aby dnes už slobodnú Renátu Kolenčíkovú vypočuli,“ povedal.

Mohlo by to priniesť výsledky

Podľa neho boj s chobotnicou korupcie v neposlednom rade vyžaduje odhodlaných a nebojácnych ľudí.

„Musíme ju všetci počúvať a veľa sa jej pýtať. Jej osobné sklamanie by sa mohlo pretaviť do spoločensky prospešnej činnosti generálnej prokuratúry. Prokuratúra sa však na ňu nesmie pozerať ako na dámu s neuspokojenými vysokými ambíciami,“ dodal. Galko verí, že generálna prokuratúra dá možnosť Kolenčíkovej splniť si občiansku povinnosť.