Domáca Domáce Kategórie Kauzy Politika Spoločnosť Top

Gál podáva trestné oznámenie. V Kočnerovej kauze Technopol zmizli dôležité dokumenty

Minister spravodlivosti Gábor Gál sa zaoberá spisom, ktorý mal dnes zmiznúť. dokument sa má týkať kauzy Technopol, v ktorej figuruje aj Marian Kočner. Foto: SITA/TomᚠSomr

BRATISLAVA- Súdny spis ku kauze Technopol, ktorý sa údajne stratil z Okresného súdu Bratislava I, rieši aj minister spravodlivosti. Ako pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa rezortu spravodlivosti Zuzana Drobová, momentálne minister smeruje na súd, kde sa bude o záležitosti informovať. O zmiznutí spisu informoval ako prvý denník SME.

Kauza Technopol sa týka sporov o majetok v hodnote približne 20 miliónov eur. O akcie spoločnosti Technopol Services sa sporili manželia Pavel a Denisa P. Záležitosť vyšetrovala aj polícia, ktorá v prípade vzniesla obvinenia z krádeže akcií a legalizácie príjmov z trestnej činnosti. O kauze písal aj zavraždený novinár Ján Kuciak, pričom sa v súvislosti so záležitosťou spomínalo aj meno podnikateľa Mariana K. Tomu podľa medializovaných informácií prišlo na účet približne pol milióna eur z danej spoločnosti.

Minister spravodlivosti Gábor Gál potvrdil zmiznutie približne 300 strán spisu týkajúceho sa kauzy Technopol. Ako ďalej povedal novinárom po návšteve Okresného súdu Bratislava I, vo veci podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Podľa Gála bude po prešetrení celej veci vyvodená aj personálna zodpovednosť. Dodal, že časť materiálu by mohla byť zrekonštruovaná na základe elektronických záznamov.