Domáce Politika

Gál dotiahol do úspešného konca sťahovanie ministerstva spravodlivosti. Najvyšší súd bude mať konečne priestory len pre seba

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Sťahovanie Ministerstva spravodlivosti SR dotiahol do úspešného konca minister Gábor Gál (Most-Híd). Rezort v tomto roku definitívne opustí spoločné priestory, ktoré obýva spolu s Najvyšším súdom SR na Župnom námestí v Bratislave. Súťaž na nové priestory odštartovala ešte Gálova predchodkyňa Lucia Žitňanská.

 

Po tom, ako sa do súťaže prihlásilo viacero spoločností, predstavitelia ministerstva zistili, že vyhovujúce sú iba ponuky od veľkých finančných skupín. Gál tak po svojom príchode a preskúmaní projektu vypísal novú súťaž. Víťazné priestory sú v areáli Výskumného ústavu zváračského na Račianskej ulici a ministerstvo ich bude môcť v budúcnosti odkúpiť. Zatiaľ si ich však bude iba prenajímať.

Náklady odhaduje rezort na sumu 1 700 000 eur, pričom 1 500 000 tvorí nájomné a 200-tisíc eur predstavujú výdavky na prevádzku. Ministerstvo spravodlivosti môže budovu kúpiť najskôr po dvoch rokoch, predpokladaná suma presahuje 23 miliónov eur. Vlastník podľa nájomnej zmluvy priestory najskôr zrekonštruuje na základe potrieb ministerstva.

Otázka sídla rezortu justície trápila ministerstvo aj Najvyšší súd SR dlhodobo. Rezort začal s preberaním budovy počas sviatkov, definitívne presťahovaný bude však až tento rok.