Domáce Šport

Futbalový Slovan bojuje s koronavírusom. Veľa hráčov je buď nakazených, alebo v karanténe

Futbalisti bratislavského Slovana majú pred ligovým duelom v Dunajskej Strde vážne problémy s koronavírusom. Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj

BRATISLAVA – Už nielen hokejová liga, ale aj tá futbalová má veľký problém. Pred šlágrom jesene Dunajská Streda – Slovan Bratislava vypadol mužstvu z Tehelného poľa celý realizačný tím i veľký počet hráčov.

 

Pravidelné ligové a interné testovanie hráčov a realizačných tímov odhalilo v ŠK Slovan Bratislava 14 prípadov nákazy ochorením COVID-19. Niekoľkí ďalší hráči sa v sobotu ráno necítili dobre a pri vstupe na štadión im bola nameraná zvýšená teplota, preto nemohli absolvovať predzápasový tréning a nebudú k dispozícii ani v Dunajskej Strede. ŠK Slovan sa musí riadiť Manuálom Únie ligových klubov, ktorý definuje postup a tréningový proces po zistení pozitívneho nálezu v mužstve a realizačnom tíme. “V zmysle tohto Manuálu musíme nastúpiť na zápase v prípade, ak máme k dispozícii minimálne 13 negatívne testovaných hráčov vrátane jedného brankára,” uvádza sa na oficiálnej stránke ŠK Slovan Bratislava.

Povinná karanténa 

Pozitívne testy mali viacerí hráči a v povinnej karanténe je prakticky celý realizačný tím vrátane hlavného trénera Darka Milaniča. „Aktuálne riešime zloženie mužstva, ktoré pocestuje do Dunajskej Stredy. Pre zranenia a pozitívne testy nám vypadlo veľa hráčov a obávame sa, či sa do nedele stav ešte nezhorší. Situácia je žiaľ veľmi vážna. Musíme sa však riadiť Manuálom ÚLK, ktorý hovorí, že ak máme 13 negatívne testovaných hráčov a z nich aspoň jedného brankára, musíme nastúpiť. Hráči ešte v nedeľu ráno podstúpia antigénové testy a my môžeme len veriť, že aspoň trinásti budú schopní odohrať zápas. Už v tejto chvíli však musíme konštatovať, že určite nenastúpime v kompletnom zložení a v tak náročnom a dôležitom zápase nebudeme čeliť Dunajskej Strede za rovnocenných okolností. Neostáva nám však nič iné, len rešpektovať platný manuál a urobiť maximum, aby sme ho naplnili a vycestovali v čo najlepšej zostave. Situáciu riešime a fanúšikov budeme včas informovať,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

 

Juniorka futbalistov Slovana Bratislava, ktorá by mala odohrať zápas Fortuna ligy v Dunajskej Strede. Zdroj: škslovan.com

Môže to znamenať, že do Dunajskej Stredy pôjde slovanistická juniorka alebo sa duel jednoducho neuskutoční. Všetko záleží na rozhodnutí Únie ligových klubov.