Politika Top Zahraničné

FOTO Zoznámte sa, nová hviezda internetu: Toto je najmladšia kráľovná na svete

BHUTÁN – Internet si našiel svoju novú obľúbenkyňu. V posledných dňoch sa aj vďaka jej aktívnemu pôsobeniu na Instagrame stala mimoriadne populárnou kráľovná Bhutánu, ktorá je zároveň najmladšou panovníčkou na celom svete.

Džetsun Pema má iba 27 rokov. K moci sa dostala v roku 2011, keď sa vydala za bhutánskeho kráľa Džigme Namgjela Wangčhuga. Šťastne zaľúbená dvojica mala prvé dieťa, ktoré sa volá rovnako ako jeho otec, vo februári 2016. Zaujímavé, že počas štúdia na Oxforde chodil kráľ s jej sesternicou.

Dračia kráľovná Džetsun

Dračia kráľovná, ako znie Džetsun titul, je okrem iného aj milovníčka umenia, ku ktorému si blízky vzťah vytvoril počas štúdia v Indii. Okrem iného sa špecializovala aj v ďalších predmetoch, ako sú angličtina, história, ekonomika či geografia. V Londýne nakoniec vyštudovala psychológiu a dejiny umenia.

Džetsun v minulosti hrávala basketbal, je známa aj ako ochrankyňa prírody, environmentalistka a zástankyňa práv pre postihnutých ľudí a aj vďaka tomu je vo svojej krajine veľmi populárna.

Autor: ph, Foto: SITA / AP, Instagram / Her Majesty Queen Jetsun