Domáce Kauzy Politika Top

FOTO VO VNÚTRI Alena Zs. z prípadu vraždy Kuciaka zbierala kompro na politikov

44-ročná Alena Zsuzsová mala blízky vzťah s Marianom Kočnerom. Zdroj: SITA

BRATISLAVA – Žila v Komárne aj so svojou dcérou. Pokúšala sa niekoľkokrát podnikať, no neúspešne. Pozná sa s Marianom Kočnerom, ktorý za ňu vyplatil niekoľko desaťtisícové dlhy. A zrejme si objednala vraždu novinára Jána Kuciaka. Kto Alena Zsuzsová naozaj je?

 

Keď polícia nabehla k 44-ročnej žene do Komárna, nik netušil o koho ide. V médiách sa objavila iba informácia, že má ísť o tlmočníčku – prekladať mala z taliančiny. Dnes je viac menej jasné, že nejde o žiadnu vyštudovanú prekladateľku ani serióznu pani, ktorá sa živí poctivou prácou. Alena Zsuzsová sa taliančinu naučila pred niekoľkými rokmi priamo v Taliansku. Tam si mala zarábať vlastným telom a poskytovať služby pánskej klientele.

V tom čase vstúpila Zsuzsová do viacerých firiem ako konateľka alebo spoločníčka. Podľa výpisu z obchodného registra figurovali s dotyčnou vo firmách osoby s talianskym menom aj talianskou adresou. Zo všetkých troch eseročiek – Eurodesign, Ergo-Kit a Danobia – Eurodesign bola Zsuzsová už vymazaná.

Spoločnosť Eurodesign bola zrušená v roku 2013. V druhej firme Ergo-Kit pôsobila Zsuzsová do roku 2000. Spoločnosť dnes dlží Finančnej správe na daniach viac ako 263-tisíc eur. Tretia zo spomínaných firiem – Danobia – dnes už tiež neexistuje. Zrušená bola v roku 2005.

Alena Zsuzsová mala pod falošným profilom zbierať kompromitujúce materiály na vplyvných mužov. Zdroj: Archív

Po návrate z Talianska sa dala dokopy s kontroverzným komárňanským podnikateľom Mariánom Markovičom alias Ampulka, s ktorým má 15-ročnú dcéru. So Zuzsovou nežije 11 rokov. Dcéru vychovávala ona.

Posledné roky jej podľa informácií Glob.sk pomáhal prežiť podnikateľ Marian Kočner. Ako sme už informovali vyplatil za ňu niekoľkotisícové dlhy, podporoval finančne a materiálne ju aj jej dcéru.

Zsuzsová však svoju minulosť v sebe nezaprela ani po návrate z Talianska. Podľa informácií z jej prostredia mala na sociálnych sieťach falošný profil, cez ktorý komunikovala s bohatými a vplyvnými mužmi. Obvinená z vraždy Kuciaka mala kontaktovať aj politikov a lákať ich na svoje telo. Tí s ňou častokrát mali začať flirtovať a Zsuzsovej sa darilo zbierať týmto spôsobom kompromitujúci materiál na dôležitých ľudí. Mená politikov, s ktorými Zsuzsová takto mala komunikovať, Glob.sk z etických dôvodov nezverejňuje. Do redakcie nám prišla aj fotografia jej profilovej fotky, na ktorej je vidieť jej tvár – tá doteraz bola pred očami verejnosti skrytá.

Každopádne polícia už dnes má mať v rukách jej prepojenie na Mariana Kočnera. Toho včera popoludní nečakane previezli z Justičného paláca v Bratislave, kde sedel vo vyšetrovacej väzbe do väznice v Leopoldove. Nad podnikateľom sa údajne zmráka a hroziť mu má obvinenie z úkladnej vraždy.