Domáce Kauzy Politika Spoločnosť Top

FOTO VIDEO Po páchateľoch v prípade Kuciakovej vraždy ide už druhý deň elitné komando

Polícia od štvrtka zasahuje v prípade vraždy Jána Kuciaka - najprv v Kolárove, neskôr v Komárne. Zdroj: TASR / Milan Ivanič

BRATISLAVA – Vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka sleduje v týchto dňoch celé Slovensko. Polícia už druhý deň pokračuje v mimoriadnych zásahoch. V tejto chvíli sú obvinené tri osoby z úkladnej vraždy novinára a jeho snúbenice. Aktuálne vykonáva polícia ďalšie procesné úkony. Na akcii sa podieľali špeciálne jednotky Lynx Commando – teda elitné komando z Útvaru osobitného určenia.

 

Ministerka vnútra Denisa Saková ocenila priebeh a naplánovanie celej akcie, ktorú sa podarilo utajiť do poslednej chvíle. “Podľa šéfa Útvaru osobitného určenia išlo o štandardný zásah, ktorý mal hladký priebeh. Zúčastnili sa na ňom psovodi, pyrotechnici, ostreľovači či medici. Musím tak oceniť pripravenosť policajtov, perfektné naplánovanie a samotné taktické prevedenie,” napísala ministerka na sociálnej sieti.

Polícia počas dnešného dňa zverejnila na facebooku viacero fotografií zo zásahu ako aj VIDEO. Verejnosti ukázali aj vyšetrovací spis k prípadu, ktorý obsahuje desiatky šanónov.  “Za každým napísaným písmenom sa ukrýva obrovská snaha vyšetrovacieho tímu. Nekonečné hodiny práce. Nadčasy na úkor vlastnej rodiny… Nech je táto snímka dôkazom, že vraždy sa v priebehu hodiny vyšetrujú iba vo filmoch,” opísali policajti.

 

VIDEO ZO ZÁSAHU, PRI KTOROM ZADRŽALI VRAHOV JÁNA KUCIAKA:

FOTOGRAFIE VYŠETROVACIEHO SPISU A ŠPECIÁLNEJ JEDNOTKY Z AKCIE:

Galéria
Vyšetrovací spis vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice už má desiatky zväzkov. Zdroj: FB Polícia Slovenskej republiky
Na akcii sa podieľalo 55 príslušníkov elitného komanda PZ SR. Zdroj: FB Polícia Slovenskej republiky
Na akcii sa podieľalo 55 príslušníkov elitného komanda PZ SR. Zdroj: FB Polícia Slovenskej republiky
Vyšetrovací tím v súčasnosti pracuje ako predtým. Zdroj: FB Polícia Slovenskej republiky
Polícia od skorých ranných hodín zasahuje na južnom Slovensku. Zadržaný bol údajne aj vrah novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Bližšie informácie zatiaľ PZ SR neposkytuje.
Uzatvorená ulica a okolie domu poèas rekonštrukcie vraždy v rodinnom dome investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej v obci Ve¾ká Maèa, v ktorom na konci februára našla polícia ich màtve telá. Ve¾ká Maèa, 29. máj 2018. Foto: SITA/Diana Èernáková
Polícia vo štvrtok od skorých ranných hodín zasahovala na južnom Slovensku. Zadržaný bol údajne aj vrah novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.
Polícia vo štvrtok od skorých ranných hodín zasahovala na južnom Slovensku. Zadržaný bol údajne aj vrah novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.
navigate_before
navigate_next