Politika Top Zahraničné

FOTO Trump sa opäť hádal na Twitteri: Internet mu ukázal jeho pokrytectvo

WASHINGTON – Americký prezident Donald Trump opäť raz nemlčal, keď by sa to ukázalo ako vhodnejšie riešenie situácie. Pustil sa do konfliktu s Carmen Cruzovou, starostkou hlavného mesta San Juan, ktoré leží v Portoriku – krajine, ktorú spustošil hurikán Maria.

Situácia v stredoamerickom štáte a nezačlenenom území USA je už dlhšie kritická a Trump na to takmer nereagoval. Trump v piatok vyhlásil, že vláda „sa naplno angažuje v pomoci Portoriku po katastrofe”. Cruzová však tento jeho názor odmietla.

Rozdiel medzi Trumpom a Cruzovou

„Zomierame a vy nás zabíjate neschopnosťou. Prosím, prosím kohokoľvek, kto nás počuje: zachráňte nás pred umieraním,” dodala a uviedla, že ich ničí byrokracia a neefektívnosť.

Na sociálnych sieťach aj v médiách sa objavili zábery, ako starostka sama pomáha priamo na mieste činu – brodí sa množstvo odpadovej vody a s pomocou megafónu hľadá ľudí, zatiaľ čo ju Trump uráža na Twitteri a vychutnáva si golf.

Ostrá Trumpova odpoveď

Trump jej predtým odpovedal poriadne ostro„Starostke mesta San Juan, ktorá bola ešte pred pár dňami veľmi zdvorilá, bolo od Demokratov povedané, že k Trumpovi musí byť odporná,” napísala na Twitter hlava štátu.

Následne pokračoval v kritike: „Aká úbohá schopnosť viesť. Starostka San Juanu a ďalší v Portoriku nie sú schopní zabezpečiť svojim robotníkom pomoc. Chcú, aby všetko bolo urobené za nich, hoci by to malo byť spoločné úsilie,” tvrdil.

Autor: ph, Foto: SITA, Twitter / Jason Kander