Domáce Kauzy Politika

FOTO Trnku vypočúvali na NAKA niekoľko hodín. Noc má stráviť v cele

Zdroj: Glob.sk / Jozef Uhlárik

BRATISLAVA – Hodiny pred vyšetrovateľom. Národná kriminálna agentúra (NAKA) dnes v skorých ranných hodinách zadržala bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. V nitrianskej pobočke ho následne vypočúvali takmer celý deň. Budovu opustil až podvečer a odišiel v policajnom aute.

 

Za Trnkovým zadržaním má byť video, ktoré ho zachytáva počas rozhovoru s exministrom financií Jánom Počiatkom v čase, keď bol generálnym prokurátorom. Vzniknúť malo tajne v jeho kancelárii. Dvojica na ňom rozoberá viacero citlivých tém vrátane káuz Lemikon a Tipos. Hovoria aj o provízii, ktorú mal vtedajší šéf SNS Ján Slota získať v súvislosti s predajom emisných kvót. Na umiestnení tajnej kamery v Trnkovej kancelárii sa mal podieľať Marian Kočner.

“Príslušníci NAKA zadržali D.T. v súvislosti s trestným činom zneužívanie právomoci verejného činiteľa a obvinila ho. Keď to bude možné, poskytneme viac informácií neskôr,” uviedla ráno polícia na sociálnej sieti.

Muži zákona bývalého generálneho prokurátora zadržali v jeho dome v Hamuliakove. Následne bol prevezený do nitrianskej pobočky NAKA. Budovu opustil krátko po piatej hodine popoludní a následne ho odviezli v policajnom aute na neznáme miesto. Podľa polície strávi túto noc v cele predbežného zadržania.

Dobroslav Trnka počas výsluchu na NAKA v Nitre. Zdroj: Glob.sk / Jozef Uhlárik