Domáce Politika Top

FOTO Súboj Kiska vs. Kaliňák: Odhalenie z paláca, prezident cestuje ponorkou

BRATISLAVA – Nekonečná faktúrová sága o letoch Andreja Kisku pokračuje, minister vnútra Robert Kaliňák a prezident sú opäť v sebe. Tentokrát sa vojna presunula na Facebook, kde skončila doslova humorne – vtipným statusom hlavy štátu Romana Krpelana.

Kaliňák tvrdí, že nikdy nehovoril o faktúrach, ktoré mali byť vystavené prezidentskej kancelárii. Tie vraj booli vystavené rodinnej firme Kiskovcov KTAG. „Je alebo nie je ochotný zaplatiť prezident A. Kiska milión eur za lety na vyslovene súkromné účely, ktoré dlží nie mne alebo predsedovi vlády R. Ficovi, ale našim občanom? Ak nie, potom nech nezahmlieva, že nedostal faktúry,” napísal smerácky minister.

Kiska vraj po uhradení dvoch faktúr povedal, že ďalšie už neuhradí. Podľa Kaliňáka mu už preto žiadne nevystavili a tie, ktoré už boli vystavené, stornovali. „Ak sa k tomu postaví chlapsky a povie, že milión eur vráti našim občanom, osobne mu ich do hodiny prinesiem do prezidentského paláca,” uzavrel.

Hovorca prezidenta Roman Krpelan mal jasný a krátky odkaz. „Ministerstvo vnútra sa už tak zamotalo do svojich klamstiev bez dôkazov, že o týždeň bude tvrdiť, že prezident išiel 50-krát ponorkou Dunajskej riečnej flotily ministerstva vnútra a nemal pri tom ani vestu,” napísal na svojom profile na Facebooku.

Status Romana Krpelana – Foto: FB / Roman Krpelan

Autor: ph, Foto: SITA/Diana Černáková, FB / Roman Krpelan