Domáce Politika Top

FOTO Smerák Glváč pobúril statusom: Protesty? Sú vraj aj vďaka Smeru!

BRATISLAVA – Smerácky podpredseda parlamentu Martin Glváč sa na Facebooku vyjadril aj k aktuálnej vlne protikorupčných protestov a svojou rétorikou prekvapil. Ako totiž tvrdí, združovanie mladých na takýchto protestoch je jednoduchšie aj vďaka Smeru.

Glváč tvrdí, že každý protest, ktorý sa koná v súlade so zákonom, má jeho podporu. „Aktuálne protesty majú aj celkom inú rovinu, pretože takéto združovanie mladých ľudí je podstatne jednoduchšie ako v minulosti,” vysvetľuje v príspevku.

Bývalý minister obrany zároveň ale tvrdí, že tieto protesty sa organizujú jednoduchšie aj vďaka Smeru – dôvodom má byť bezplatné cestovanie vlakov pre študentov, ktoré do účinnosti priviedol práve Smer. Glváč si na záver rýpol aj do opozície: „Toto je rozhodne demokratickejší príspevok k protestom ako ich politizácia a skrývačka opozičných politikov za chrbtami študentov.”

Status Martina Glváča

Rozhorčený Galko

Na Galkov status rozhorčene reagoval opozičný poslanec Ľubomír Galko.  „Študenti sú v uliciach už po celom Slovensku, nespokojnosť občanov s obrovskou korupciou rastie, v spoločnosti to buble,” tvrdí a dodáva, že tisícky ľudí v Prešove už je dosť.

„A Martin Glváč povie, že to je dobre, že mladí ľudia chodia a združujú sa a je to aj preto, že Smeráci k tomu demokraticky prispeli, lebo im zaviedli vlaky zadarmo,” čuduje sa liberál a Glváča zároveň častuje nepríjemným prívlastkom lotor – z mladých ľudí si vraj normálne strieľa.

Status Ľubomíra Galka

Na Galkov status neskôr reagoval aj Glváč samotný. Napísal, že sa iba potvrdilo, že niektorí opoziční politici sa podľa neho iba skrývajú za chrbáty študentov. „No čo je ťažká tragikomédia, politik ktorý odpočúval novinárov, na ministerstve obrany – jeden prúser za druhým, okradol ľudí o milióny, by chcel stáť v čele protestov proti korupcii? To je úplná zvrátenosť. Trafená hus zagágala,” uviedol Glváč.

Zdroj: ph, Foto: FB / Martin Glváč, Ľubomír Galko