Domáce Politika Top

FOTO Patálie Kisku na cestách, policajt v problémoch: Nehoda v prezidentovej kolóne!

BRATISLAVA – Andrej Kiska má, zdá sa, naozaj šťastie na nezvyčajné udalosti počas cestovania. Počas včerajšej cesty na stretnutie s rakúskou hlavou štátu Alexandrom Van der Bellenom sa ocitol v blízkosti nehody, ktorej účastníkom bol policajný motorkár, ktorý ho doprevádzal.

O udalosti informoval prezidentov hovorca Roman Krpelan na Facebooku. „Počas cesty prezidenta Andreja Kisku na stretnutie s rakúskym prezidentom prišlo pred Viedňou na diaľnici k nehode pri ktorej spadol policajný motorkár, ktorý doprevádzal kolónu prezidenta. Zároveň sa zrazili zrejme dve civilné autá mimo kolónu,” napísal.

Ako ďalej dodal, Kiska ihneď po nehode pristúpil k motorkárov a po uistení, že je v poriadku, mala kolóna pokračovať na stretnutie. „O všetkých účastníkov nehody sa okmažite starala polícia,” dodal Krpelan.

Status Romana Krpelana

Nie je to prvá atypická cesta prezidenta. Po tom, čo musel v apríli zmeniť dopravný prostriedok z lietadla na auto, zažil počas cesty do Popradu defekt aj kolóny, sa neskôr vybral opačným smerom štátnym IC-čkom. Slováci tak mali na niekoľko hodín naozaj exkluzívneho spolucestujúceho.

Zdroj: ph, Foto: FB / Roman Krpelan