Zahraničné

FOTO Orbán a Salvini sa stretli v Budapešti. Majú totožné postoje k ochrane hraníc

Viktor Orbán pozval do Budapešti Mattea Salviniho - Zdroj: TASR/Balazs Szecsodi/Hungarian Prime Minister's Press Office/MTI via AP

BUDAPEŠŤ – Maďarsko a Taliansko majú totožné postoje k ochrane hraníc Európskej únie, vyhlásil vo štvrtok v Budapešti šéf maďarského rezortu vnútra Sándor Pintér po rokovaní s talianskym vicepremiérom a ministrom vnútra Matteom Salvinim.

Podľa agentúry MTI maďarský minister dodal, že postoje uvedených krajín sú totožné v tom, akým spôsobom treba zabrániť, aby sa na európske územie dostali masy nežiaducich ľudí či teroristov. Pintér zdôraznil, že úsilie Talianska v ochrane vonkajších hraníc EÚ napĺňa záujmy všetkých členských krajín Únie vrátane Maďarska.

Zdroj: TASR/Balazs Szecsodi/Hungarian Prime Minister’s Press Office/MTI via AP

Salvini ocenil možnosť navštíviť spolu s maďarským premiérom Viktorom Orbánom maďarsko-srbskú hranicu pri obci Röszke, 180 kilometrov juhovýchodne od Budapešti, kde si vo štvrtok prezreli hraničné zábrany postavené na ochranu proti ilegálnej migrácii.

Zdroj: TASR/Balazs Szecsodi/Hungarian Prime Minister’s Press Office/MTI via AP

Taliansky vicepremiér vyjadril maďarskej vláde obdiv za to, že dokázala v krátkom čase dostať pod kontrolu takmer 600 kilometrov dlhý úsek hraníc, čím sa jej podarilo zastaviť prevádzačstvo.