Domáce Spoločnosť Top

FOTO Nechali sa nachytať ako malé deti: Kotlebovci naleteli na bizarnú správu

BRATISLAVA – Urobiť si z niekoho srandu je občas naozaj jednoduché. Tentokrát sa o tom presvedčili priaznivci strany Mariana Kotlebu. Tí naleteli na za vlasy priatiahnutú správu o najslávnejšom pražskom moste.

Článok o tom, že Európska únia žiada od Česka, aby Karlov most premenovalo na Havlov most, vytvorila satirická stránka az247.cz. Ako na Facebooku uvádza stránka Prečo ľuďom hrabe?, pravidelne si strieľa z ľudí a podarilo sa jej to aj tentoraz. Nachytali skupinu „209779 voličov politickej strany Kotleba – ĽSNS“.

Kotlebovci sa nachytali na tento článok – az247.cz

Samotný článok je pritom dosť podozrivý. Spomína napríklad hovorcu Európskeho výboru pre zásahy do suverénnych štátov s príznačným menom Charles Schnitzel či to, že únia v prípade neuposlúchnutia príkazu zastaví tzv. „viečkové dotácie” a zruinuje české zdravotníctvo. V článku sa spomína aj neexistujúca fakultná nemocnica v Blšanoch či podozrivý kompromis, podľa ktorého by si „tisíc slniečkárov” malo k sebe vziať utečencov.

To ale nebránilo Slovákom, aby ihneď nabehli do diskusií a kritizovali. Európsku úniu častovali vulgarizmami a nazvali ju napríklad aj fašistickou, ušlo sa aj exprezidentovi Václavovi Havlovi, ktorého nazvali zradcom a posluhovačom finančníka a filantropa Georga Sorosa.

Nahnevaní Slováci – FB / Prečo ľuďom hrabe?

 

Nahnevaní Slováci – FB / Prečo ľuďom hrabe?

Zdroj: ph, Foto: pixabay.com / DajaGellerova